środa, 4 grudnia 2013

Evangelii Gaudium (Radość Ewangelii) - adhortacja apostolska Franciszka

"Evangelii Gaudium" (Radość Ewangelii) to tytuł pierwszej adhoratacji apostolskiej papieża Franciszka, ogłoszonej 24 listopada 2013 roku na zakończenie Roku Wiary. Adhortacja jest przepiękna i wiejąca nadzieją. Na temat roli kobiet w Kościele o. Franciszek pisze:

"Kościół uznaje nieodzowny wkład kobiety w społeczeństwie, z wrażliwością, intuicją i pewnymi szczególnymi zdolnościami, które zwykle są bardziej właściwe kobietom niż mężczyznom. Na przykład, specjalna uwaga kobiet zwrócona na drugich, wyrażająca się szczególnie, chociaż nie wyłącznie, w macierzyństwie. Dostrzegam z przyjemnością, jak wiele kobiet podziela odpowiedzialność duszpasterską razem z kapłanami, wnosząc swój wkład w towarzyszenie osobom, rodzinom lub grupom i ofiarując nowy wkład w refleksję teologiczną" (Franciszek, Evangelii Gaudium, n. 103, 24.11.2013).

Całą adhortację można przeczytać:

Adhortacja apostolska Evangelii Gaudium - deon.pl
* Evangelii Gaudium - radość Ewangelii - Nasz Dziennik
* Evangelii Gaudium - cały tekst - gosc.pl

Komentarze:

* Niesamowita adhoratacja - gosc.pl
* Radość Ewangelii - gosc.pl
* Evangelii Gaudium, czyli program Franciszka - opoka.org.pl
Programowy dokument Franciszka

 

1 komentarz:

  1. Adhortacja napisana jest bardzo przystępnym językiem, dotyka serca, mówi o radości, ta mała książeczka może być bardzo pomocna w czasie Adwentu, właśnie zaczęłam ją czytać. Ela

    OdpowiedzUsuń