niedziela, 9 czerwca 2013

Podsumowanie czerwcowego spotkania DN w Krakowie

8 czerwca br. odbyło się kolejne spotkanie Dzielnych Niewiast grupy Krakowskiej. Przybyło 70 pań z różnych części Polski. Ponownie zachwyciłyśmy się różnorodnością jaką stanowimy - matki i bezdzietne, mężatki i niezamężne, młodsze (21 lat) i starsze (60+). Radosne i smutne, szczęśliwe i przygnębione, zadowolone i zawiedzione.

Bo Dzielne Niewiasty to przestrzeń dla każdej z Was. Tutaj wspieramy się wzajemnie, umacniamy i razem modlimy. Jest to wyjątkowy czas dla każdej z nas... Dziękuję wszystkim paniom obecnym na spotkaniu za przybycie i ubogacenie go sobą. I zapraszam na koleje spotkanie DN w Krakowie, które odbędzie się 7 września. Podobne spotkanie będzie odbywało się również we Wrocławiu 29 czerwca.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 8:00 różańcem w kaplicy klasztornej, odmawianym w intencji wszystkich uczestniczek i prowadzących. To nasz akt zawierzenia naszej Patronce - Matce Bożej Nieustającej Pomocy.


O 9:00 nastąpiło przywitanie uczestniczek przy kawie i ciasteczku oraz podział na pięć grup warsztatowych:

Uczestniczki wizażu II
Wizaż II - prowadziła Elżbieta Michalska, która pomogła uczestniczkom pogłębić wiedzę i świadomości w zakresie własnego stylu. program spotkania obejmował: omówienie typów sylwetek i dopasowanie każdej z Pań do jednego z nich. Projektowanie sylwetki polegające głównie na podkreślaniu zalet każdego z typów. Zdobycie umiejętności korygowania sylwetki na poszczególnych przykładach. Zapoznanie uczestniczek warsztatów z metodą doboru form, kształtów garderoby oraz  poszczególnych akcesoriów, tj. biżuterii, pasków, zegarków, butów, torebek, teczek, oprawek do okularów.


Asia Stawowska i uczestniczki wizażu III
Wizaż III - prowadziła Joanna Stawowska. Te warsztaty obejmowały przybliżenie cech podstawowych typów stylistycznych. Test pomagający określić styl ubioru każdej z uczestniczek warsztatów. Omówienie niepowtarzalności klimatu, który otacza każdą z osób biorących udział w spotkaniu.  Określenie kierunku w jakim zmierzamy, aby odkryć przed sobą i otoczeniem swoje najpiękniejsze i najważniejsze atuty urody.
Alicja i uczestniczki choreoterapii
Choreoterapię prowadziła Alicja Libura-Gil. Zajęcia te były zachętą
do "skontaktowania się" ze swoim ciałem, do takiej pracy z nim, dzięki której kobieta mogłaby być bardziej zrozumieć swe ciało i coraz bardziej w nim 'mieszkać' i czuć się dobrze.

Ewa Fus-Kubacka
Uczestniczki "Emocji II"
Warsztaty pracy z emocjami - prowadziła Ewa Fus-Kubacka.
Obejmowały one następujące zagadnienia: emocje i uczucia - po co są, czego bronią, co sygnalizują? trudne uczucie - jak sobie pomóc? Trudne uczucia po mojej stronie, problem po stronie drugiej osoby- czyli kto mówi, kto słucha? "Nie jest miłością to, co czujesz, ale to co postanawiasz "- uczucia a wola. Hierarchia uczuć potrzeb i wartości- co  mają coś ze sobą wspólnego? Inwentarz mojej złościPiotr i uczestniczki warsztatów
Warsztaty muzyki liturgicznej, które prowadził Piotr Pałka obejmowały: elementy emisji głosu, interpretację śpiewów, podstawy akompaniamentu gitarowego, ćwiczenia dykcyjne oraz
śpiew liturgiczny.
Warsztaty muzyki liturgicznej

Obiadek...
O 13:00 miałyśmy wspólny obiad - tym razem serwowana była kuchnia wietnamska.

O 14:00 spotkałyśmy się w kaplicy klasztornej na modlitwie uwielbienia.

Coś dla ducha...
O 14:30 zaczęła się Eucharystia sprawowana w intencji Jubilatek i Solenizantek kwietniowych i majowych, podczas której o. Paweł Drobot CSsR wygłosił nam piękną, dającą dużo nadziei homilię.

O 15:30 Ewa Fus-Kubacka wygłosiła konferencję o wspólnocie.
Oparła ją na poruszającym świadectwie własnego życia. Dziękujemy za te słowa i umocnienie, jakie one nam dały.


16:30 to czas adoracji Najświętszego Sakramentu. Prowadząca ją w bardzo subtelny sposób ekipa muzyczna oparła się na Słowie Bożym, pochodzącym z konferencji. Słowo Boże ma moc rażenia. Przepięknie przeprowadziło nas ono przez czas adoracji i ogromnie umocniło. Oto fragmenty: Mt 18,19-20; Mt 10,8; Flp 2,1-4; 1 Kor 13; rz 12,3-5; Rz 15,1-7, Ef 4,1-6; Kol 2,16; Gal 5,20. Jezus działał piękne rzeczy!


Od 17:30 mieliśmy dzielenie w grupach na temat doświadczenia wspólnoty.


Kolacja i 'rundka' na zakończenie dnia
18:30 - czas kolacji i posumowania dnia.

Każda z pań w tzw. 'rundce' dzieliła się tym, co ją najmocniej dotknęło w ciągu dnia, co się najbardziej podobało. Bardzo mnie czas umocnił. I dlatego zachęcam Was do zapisywania tego w komentarzach. Wasze słowa mogą umocnić inne kobiety i przybliży klimat spotkania tym, które z rożnych względów nie mogły przybyć. A na pewno łączyły się z nami duchowo.

Przed spotkaniem kilka z Dzielnych wysłało nam smsy na znak duchowej łączności:
Ela Z.: "Pozdrawiam Was wszystkie Dzielne Niewiasty i ojca Pawła. Nie mogę z Wami być dzisiaj, ale myślę o was i łączę się w modlitwie. Proszę o modlitwę za mnie i moją rodzinę. Z Bogiem".
Asia N.: "Pozdrawiam wszystkie Dzielne Niewiasty z Cambridge. jestem z wami myślami i otaczam modlitwą".
Danusia P.: "Z serca pozdrawiam wszystkie Dzielne. Niech Maryja czuwa nad Wami i ojcem Pawłem. ucałowania".
Dzięki Dziewczyny za  pamięć, modlitwę i duchową łączność. Bezcenne! Was również otaczamy modlitwą.


Na modlitwie pozostajemy także na naszych dyżurach adoracyjnych: poniedziałek -  Ania A., wtorek - Gosia N., środa - Bernatka M., czwartek - Maria A., piątek - Beatka K., Ala J., sobota - Aga K. To czas, w którym uwielbiamy Boga, dziękujemy Mu za dzieło Dzielnych Niewiast i za każdą z Was oraz polecamy wszystkie nasze sprawy w Jego ręce.Czas modlitwy w intencji Dzielnych Niewiast to także środowa nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W każdy poniedziałek zamieszczam wpis "Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy", gdzie w komentarzach można zostawiać swoje intencje. W tych sprawach grupa Dzielnych Niewiast w rożnych częściach Polski, modli się na nowennie przed Obliczem naszej Patronki, wstawiając się za Wami. Jeśli masz zatem jakieś trudne sprawy w życiu, jest Ci ciężko, potrzebujesz wsparcia - napisz. Pomodlimy się za Ciebie wspólnie.Jeszcze raz dziekuję wszystkim przybyłym paniom za obecność i bogactwo, jakie wniosły.
Dziękuję prowadzącym, głoszącym i animującym liturgię oraz adorację.
Dziękuję tym, które zaangażowały się w przygotowanie sal oraz ich porządkowanie.
Sporządzającym listy i zbierającym opłaty za uczestnictwo.
Dziękuję tym z Was, które przyniosłyście placki, owoce, ciastka.

Pomoc Wasza jest bezcenna.
Bez Was nie byłoby nas.
Wielkie Bóg zapłać!

Na koniec chciałabym jeszcze podać terminy kolejnych naszych spotkań:

Panorama polany Rynias...
14-19.07.2013r. - wspólny wyjazd na Polanę Rynias w Brzegach w samym sercu Tatr. jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Panie, które mają dziewczynki w wieku 5-12 lat (córki, siostry, siostrzenice, bratanice, wnuczki, sąsiadki, etc.) mogą wziąć ze sobą. Dziewczynki - Dzielne Niewiasty Juniorki - będą miały swój program rekolekcji, które poprowadzi Im pani Ewa Fus-Kubacka. Nam rekolekcje o wierze ( w Roku Wiary) będzie głosił o. Paweł. Zajęcia będą odbywać się przed popołudnie. po południu będzie czas wolny na spacery, odpoczynek czy zwykłe pogaduchy. Dzień będziemy kończyły wspólną modlitwą.

Cykliczne spotkania w Krakowie odbędą się:

7 września 2013
12 października 2013 (druga sobota miesiaca)
9 listopada 2013 (druga sobota miesiąca)
7 grudnia 2013
4 stycznia 2014
1 lutego 2014
1 marca 2014
5 kwietnia 2014
2-4 maja 2014 (Majówka z Dorothy Cummings)
7 czerwca

We wrześniu proponujemy warsztaty: wizaż I, emocje I, choreoterapie II, savoir vivre. Póki co można zapisywać się mailowo (dzielne.niewiasty@redemptor.pl), koniecznie z podaniem opcji warsztatowej i posiłkowej oraz numerem Waszego telefonu.

Owocem tego czerwcowego spotkania jest także decyzja o utworzeniu grupy modlitewnej DN, która będzie się spotykać raz w miesiącu na Zamoyskiego 56. Pierwsze spotkanie odbędzie się 30 czerwca (niedziela) o godz. 15:00 w kaplicy. O 16:00 będzie Eucharystia, a po niej od 17:00 spotkanie grupy muzycznej. Zapraszamy!

_______________________


BOŻE DOBRY!
DZIĘKUJĘ ZA DZIEŁO DZIELNYCH NIEWIAST, 
ZA TWOJE PROWADZENIE 
I UMACNIANIE! 
NA WIEKI BĄDŹ
UWIELBIONY I WYWYŻSZONY!
AMEN! 
 _____________________________

23 komentarze:

 1. Ciesze się,że wszystko idzie ku dobremu, ale jakże miałoby być inaczej???
  Niech ten krąg dzielnych kobiet się rozszerza:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecamy się modlitwie.
   Jest nam bardzo potrzebna.

   Zapraszam też na spotkanie we wrześniu;)

   Usuń
 2. Jakie szybkie sprawozdanie :-). Bravo Alu, jesteś niezłomna!
  dddak

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agusia to początek dopiero;) Zaczęłam pisać go jeszcze w Krakowie. Teraz jestem już w domku. Zaraz dokończę;)

   Usuń
 3. O! To Rynias będzie trochę bardziej na luzie jak widzę => to faaajnie!
  dddak

  OdpowiedzUsuń
 4. No tak. Żebyśmy się mogły wreszcie spokojnie nagadać;) Zawsze nam tego czasu brakuje na spotkaniach jednodniowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się - nagadamy się na zapas już:). Bardzo się cieszę na ten wyjazd:). Ania A.

   Usuń
 5. proszę o modlitwę o moje zdrowie

  OdpowiedzUsuń
 6. O modlitwę - oczywiście.
  Chciałam powiedzieć, że logo DN jest rewelacyjne i w dodatku w moich 2 ulubionych kolorach:-)
  Ania W.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Aniu za informację o logu.
   Miło usłyszeć/przeczytać.
   Chwilę się tworzyło.
   Obecna wersja to wypracowany kompromis;)
   Jestem ogromnie wdzięczna wszystkim osobom,
   które zaangażowały się w jego tworzenie.

   O samym logu zrobię wpis osobny,
   by przedstawić jego symbolikę
   i podać nazwisko wykonawcy;)

   Usuń
 7. Ja chciałam podziękować za kolejne przepiękne sobotnie spotkanie z Wami kochane Dzielne Niewiasty. Wasza obecność napawa mnie radością, wspólna modlitwa umacnia, śpiew unosi w kierunku Nieba, a cały ten dzień sprawia, że mam w sobie spokój i światło Ducha Świętego na kolejne dni.

  I żal mi już teraz, że na kolejnym spotkaniu mnie nie będzie z racji uroczystości rodzinnej - co ja zrobię z sobą i z tą pustką aż do października??? Kobietki - pomóżcie:).

  Chwała Panu za ten błogosławiony czas, za naszą Wspólnotę, za to Boże, jakże potrzebne dzieło.

  Maryjo, najdzielniejsza z niewiast, patronko nasza, miej nas w swojej opiece.

  Ania A.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aniu nie martw się = naładujesz akumulator na Ryniasie :-)
   dddak

   Usuń
  2. AGa - liczę na to! :).
   Ania A.

   Usuń
 8. W zeszłą sobotę uczestniczyłam w zajęciach choreoterapii i najbardziej przemówiła do mnie nauka - świadectwo prowadzącej Ali. Odczytałam to jako zachętę do trwania pod + Pana Jezusa, nie tylko, kiedy wszystko się układa, ale zwł., kiedy tak jak ostatnio mam pasmo niepowodzeń i nie rozumiem nic
  z tego, co mnie spotyka, a Bóg wydaje się być nieobecny. Niby to oczywiste
  i + jest w centrum naszej wiary, ale często szukam zadowolenia, uciekam od +, zapominając, że tylko przez Jego przyjęcie mogę być prawdziwie szczęśliwa i wolna.
  Dlatego tym bardziej zaskoczyła/ucieszyła mnie informacja Ali J. na koniec dnia o naszym logo, które możemy podziwiać powyżej. Jest ono dla mnie b. wymowne - przynajmniej w moje interpretacji, bo zamysł twórców Ala obiecała ujawnić nam później. Bardzo podoba mi się pomysł akronimu "DN" z + wpisanym w "N" oraz żywe kolory logo, tj.: blue - niebieski, maryjny oraz green
  - zielony, kolor życia i nadziei. Blue Dzielna z gracją stojąca pod + przypomina mi, że mam do samego końca trwać z nadzieję pod + na wzór najdzielniejszej z Niewiast - Maryi, przede wszystkim w najciemniejszych momentach mojego życia. Dużym umocnieniem w tym może być m. in. wspólnota,
  w której jestem i czego doświadczam, a o czym budująco mówiła w konferencji - świadectwie Ewa.
  Cieszę się, że Bóg postawił również wspólnotę Dzielnych na mojej drodze
  i że w miarę regularnie mogę uczestniczyć w naszych spotkaniach, chociaż przeważnie kosztuje mnie to wiele trudu.
  "Wielbi dusza moja Pana ..." ;-)

  Ania W.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Aniu za te piękne, mocne słowa.

   Co do trudów to zauważyłam, że wiele kobiet je przeżywa przed przyjazdem na DN. Czasem aż się nie chce wierzyć, że tak wiele spraw potrafi się nawarstwić właśnie wtedy.

   Dobrze, że z nami jesteś Aniu.

   Błogosławię+

   Usuń
 9. Dzięki +
  Ania W.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja też jeszcze raz dziękuję za wspólny czas w sobotę. Tyle głębokich treści, o których nie chcę zapomnieć. Wspominam zajęcia z choreoterapii, jestem zachwycona wstępem Alicji, która przeczytała fragment z Ewangelii wg.św. Łukasza 13,10-17 uzdrowienie kobiety w szabat. Jezus uzdrowił kobietę, która od 18 lat miała ducha niemocy, była pochylona i nie mogła się wyprostować. Jezus rzekł do Niej: "Niewiasto jesteś wolna od swej niemocy".Uświadomiłam sobie, że każda z nas ma jakieś "pochylenie", jako dziedzictwo grzesznej natury i tylko Jezus daje nam prawdziwą wolność i tylko On może zapełnić pustą przestrzeń w naszych sercach.
  Dziękuję też za świadectwo Ewy o swoim życiu we wspólnocie i działaniu Boga.
  Dziękuję też za mocną modlitwę Ojca Pawła o to by Jezus pokazywał nam właściwą drogę powołania, aby pomógł nam odkryć w jaką służbę się zaangażować.
  Dziękuję za wszelkie dobro !
  Pozdrowienia!
  Monika

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziękuję wszystkim Niewiastom oraz p.Piotrowi, o.Pawłowi i Oskarowi że mogłam spędzić z Wami kolejną Dzielną Sobotę. Dziękuję niezłomnej Alicji.
  ...a tak w kolejności to...rano byłam na warsztatach muzyki liturgicznej. P.Piotr Pałka super prowadził, ma (co może oczywiste) wielką wiedzę ale też wiele zapału, wiele miłości do Boga, do Muzyki...było warto...choć przerosło mnie to i nie ogarniam.
  Obiad orientalny był całkiem zjadliwy, poza sosem ;-)
  Konferencja pani Ewy bardzo wartościowa, muszę przyznać że miałam nawet łzy w oczach, ale że jestem skrytą osóbką to nie powiem dlaczego ;-)
  Na adoracji mi się podobało i tu dziękuję wszystkim śpiewającym, grającym i czytającym Słowo Boże...jesteście cudowne dziewczyny!
  Grupki dzielenia są również bardzo potrzebne i myślę że wielu osobą pomagają te rozmowy w grupkach, jest to zawsze bliższy kontakt niż w całej grupie. To chyba na razie tyle. Pozdrawiam wszystkie Dzielne!
  dddak

  OdpowiedzUsuń
 12. ...a zapomniałam pochwalić fotografów, zdjęcia super, wreszcie takie przekrojowe po trochu z wszystkiego...była bym jeszcze mega szczęśliwa gdybym doczekała się zdjęcia mnie z gitarką :-D
  dddak

  OdpowiedzUsuń
 13. Dziękuję za czas modlitwy, czas wypowiedzianych wartościowych konferencji, czas pobudzających warsztatów muzyki liturgicznej (gdzie można poznać swoje ograniczenia i zapałać chęcią poznawania nowych dziedzin), czas spotkania.
  Logo robi wrażenie. RK

  OdpowiedzUsuń
 14. Dziękuję Bogu za to spotkanie,mimo zmęczenia czuję w sobie moc.Na wizażu II
  odkrywałam samą siebie,kim jestem,co lubię..i wiecie podoba mi się to..to mój czas kiedy ja jestem ważna.Myślę ,ze jak ja będę szczęśliwa to ludzie wokół mnie również,bo szczęście promieniuje na innych.
  Logo jest niesamowite..lubię patrzeć a może je kontemplować,napawa mnie spokojem, w sercu czuję ciepło i radość.Tyle skojarzeń nasuwa się..pomimo trudności których nie szczędzi życie trwam w Panu,zjednoczona z Jego krzyżem-spokojnie,godnie z ufnością patrząca w przyszłość-krzyż nie przygniata,on daje siłę.
  Dziękuję wszystkim Dzielnym ...z serca Błogosławię .
  Janina z Wrocławia.

  OdpowiedzUsuń
 15. Moge pod powyższymi wypowiedziami Dzielnych Niewiast podpisać się, też tak czuję :)
  Modlitwą otaczam wszystkie Dielne Niewiasty,Prowadzących warsztaty, ma się rozumieć o. Pawła i wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczyniają się do organizowania, prowadznia i propagowania dzieła DN.
  Dziękuje P.Bogu przez ręce Niepokalanej, że mnie do Was przyprowadził.
  A.K.

  OdpowiedzUsuń