niedziela, 2 czerwca 2013

Ogłoszenia niedzielne

Oto aktualne ogłoszenia na najbliższy czas:
02.06.2013r., (DZISIAJ) godz. 17:00 - wspólna światowa godzina adoracji (TUTAJ),
08.06.2013r. - Nocny Rejs po Wiśle w rytmie Sevillanas.
08.06.2013r. - Konferencja "Ludzka seksualność - piękno czy zagrożenie?"
07-09.06.2013r. Rekolekcje dla osób zranionych w dziedzinie seksualności
15.06.2013r. -  Warsztaty dla małżeństw w Krakowie,
06.07.2013r. - "Jezus na stadionie"

Stop aborcji! Podpisz się za życiem (TUTAJ), 
Z ciemności do światła - nadzieja dla ludzi uzależnionych od narkotyków (85% zgłoszonych pokonuje nałóg i wraca do życia) (TUTAJ).

Szczegóły spotkań poniżej.
______________________________________________________

08.06.2013r., godz. 21:00 - Nocny Rejs po Wiśle w rytmie Sevillanas, zorganizowany przez Kasię D., twórczynie szkoły tańca "Fuente de la Amapola"(TUTAJ).

Oto list od Kasi:  "W sobotę, 8 czerwca organizuję NOCNY REJS w rytmie sevillanas. O 21:00 wypłyniemy statkiem NIMFA na 90-minutowy rejs podczas którego dziewczyny z klubu będą miały okazję potańczyć na pokładzie a pozostali goście to już do wyboru do koloru ;)Na dolnym pokładzie statku jest BUFET gdzie będzie można zaopatrzyć się w jakąś kawkę, herbatę, colę czy winko;) O wszystkim piszę TUTAJ.

Może któraś z Dzielnych Niewiast będzie miała ochotę dołączyć? Bilety do nabycia na Przystani WAWEL, w cenie 35 zł/os. W dniu rejsu, troszkę drożej bo 40 zł/os.
Impreza jest otwarta, miejsca na statku sporo więc można zapraszać bliskich i znajomych. Trzeba tyko uprzedzić, że muzycznie będą dominowały sevillanas i flamenco;) Pozdrawiam bardzo serdecznie. Z Bogiem! Katarzyna" 

____________________________________________________

 08.06.2013r. - Konferencja "Ludzka seksualność - piękno czy zagrożenie?" na UKSW pod patronatem Ks. Kard. K. Nycza  - (WAŻNE! - m.in. o gender i edukacji seksualnej najmłodszych TUTAJ),
KONFERENCJA DLA  MŁODYCH LUDZI, RODZICÓW,  NAUCZYCIELI,  WYCHOWAWCÓW.
8 czerwca 2013 roku, Wstęp wolny, Patronat Honorowy: Ks. Krad. Kazimierz Nycz. AULA SCHUMANA UNIWERSYTET KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO
W WARSZAWIE, ul. Wóycickiego 1/3

Program poniżej:

PROGRAM:
9.30 - Słowo wprowadzające
10.00 - Wychowanie seksualne a teologia ciała - O. Mirosław PILŚNIAK
10.30 - Seks a płeć - o fenomenie ludzkiej seksualności - Małgorzata WALASZCZYK
11.00 - Wielowymiarowe ujęcie ludzkiej seksualności w praktyce NAPROTECHNOLOGY Thomasa Hilgersa - Irena GROCHOWSKA
11.30 - Czy wszystko wiemy o in vitro? Marzena ZAJĄCZKOWSKA
12.00 – 12.30 – przerwa
12.30 – Wizja człowieka a koncepcje wychowania seksualnego - Ks. Marek DZIEWIECKI
13.15 - Edukacja seksualna typu A - Antoni ZIĘBA
14.00 - Skutki seksualizacji dzieci i młodzieży - Katarzyna STĘPKOWSKA
14.30 – 15.15 – przerwa obiadowa
15.15 - Rozmowy z dziećmi o seksualności – Paweł KRÓL
15.45 - Młodzież na rozdrożu - czyli o kształtowaniu charakteru i praktycznych umiejętnościach
życiowych - Katarzyna KRAWCZYK
16.15 - Archipelag Skarbów - jak odkrywać prawdę o ludzkiej seksualności – Edyta PIOTROWSKA, Przemysław CHOJNACKI
17.30 – Czego nie wiedzą rodzice, nauczyciele, wychowawcy o działalności edukatorów seksualnych (PONTON)? Czy to edukacja czy seksualizacja dzieci i młodzieży? Wprowadzenie do dyskusji - Maria RYŚ
19.15 KONCERT: Z POKOLENIA ORŁÓW JESTEŚMY
WYSTĄPIĄ: EWELINA SIEDLECKA – sopran, AGNIESZKA CYPRYK – skrzypce, PIOTR RACHOŃ - akompaniament


Czcigodni Księża, Siostry, Szanowni Państwo,

W związku z licznymi skargami zgłaszanymi przez rodziców dotyczącymi treści przekazywanych w czasie zajęć w szkole przez grupy edukatorów seksualnych PONTON, (młodzieżowe grupy gender), zaistniała pilna potrzeba zorganizowania sympozjum, które będzie poświęcone tej problematyce.
Gender - kiedyś skrycie, a dzisiaj już całkiem otwarcie - walczy z ideą małżeństwa, rodziny złożonej z matki i ojca oraz ich dzieci, z pojęciem płci biologicznej (uznając ją jedynie za twór kulturowy). Ideologii tej udało się osiągnąć bardzo wiele,  dzięki pozyskaniu wielu działaczy wśród znaczących osób: polityków, psychologów, prawników, artystów.
W grudniu Benedykt XVI nazwał ideologię gender o wiele większym zagrożeniem niż komunizm - gdyż wtedy społeczeństwa i narody  miały świadomość zagrożenia - dzisiaj w większości tej świadomości nie ma.

Cel, jaki gender chce osiągnąć - demontaż rodziny -  wiedzie poprzez uwiedzenie seksualne dzieci i młodzieży dzięki  wdrażaniu programów deprawujących, uzależniających.  Już na kilkunastu uczelniach w Polsce kształceni są aktywiści ruchu gender, którzy niedługo rozpoczną swoją zmasowana akcję.

 Deprawacyjna, oparta o manipulacje działalność edukatorów seksualnych  jest możliwa, ponieważ większość rodziców, wychowawców, nauczycieli, a nawet katechetów, nie słyszała o działalności PONTON-u i innych tego typu grup młodzieżowych, czy nie widziała używanych przez nich książek. 
Często szkoły, a nawet uczelnie, wysyłają edukatorom podziękowania nie mając świadomości, czego rzeczywiście  dotyczyła działalność edukatorów seksualnych w ramach przeprowadzonych przez nich zajęć.

Te podziękowania są wykorzystywane przez nich jako rekomendacje do dalszej działalności.
Wprowadzane przed edukatorów  książki, rzekomo jako  „pomoce naukowe”, są obsceniczne, wulgarne, uderzają w godność dzieci oraz w uczucia religijne. Książki te są wydawane przez Wydawnictwo Czarna Owca (Wielka Księga Siusiaków, Wielka Księga Cipek, Duża Księga Aborcji), i są promowane i wykorzystywane przez młodzieżowych edukatorów seksualnych - PONTON, JASKÓŁKA, NAWIGATOR - w ramach zajęć z dziećmi, z młodzieżą i ze studentami, przeprowadzanych w szkołach, placówkach wychowawczych, na uczelniach (także katolickich), a nawet w salkach parafialnych.

Korzystanie z tego typu „pomocy naukowych”  jest wielką traumą dla dorosłych, a co dopiero dla dzieci, staje się przyczyną straszliwej deprawacji młodego pokolenia.  Podręczniki te uczą masturbacji jako pożądanej i powszechnie przez niemalże wszystkich stosowanej (rzekomo przez 97% osób), uderzają w godność dzieci, wulgaryzują seksualność człowieka, ranią uczucia religijne (Matka Boża przedstawiana jest jako molestująca seksualnie małego Jezusa, a sam Pan Jezus jest przedstawiany nago na krzyżu, jako kobieta z narządami kobiecymi), uderzają w podstawowe normy moralne (dziecko przed narodzeniem jest tylko wtedy dzieckiem, gdy jest chciane, jeśli nie – jest tylko … bytem potencjalnym).

Fragmenty tych "pomocy naukowych" stosowanych w polskich szkołach można zobaczyć na stronach:
http://seksualnosc-kobiet.pl/moje_cialo/wielka_ksiega_cipek_fragmenty
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/wielka_ksiega_siusiakow_czyli_co_empik_serwuje_dzieciom_116905.html
Duża księga aborcji dla dzieci:
http://merlin.pl/Duza-ksiazka-o-aborcji_Katarzyna-Bratkowska-Kazimiera-Szczuka/browse/product/1,881780.html
Warto poczytać fragmenty książki - są zamieszone na tej stronie:
http://merlin.pl/Duza-ksiazka-o-aborcji_Katarzyna-Bratkowska-Kazimiera-Szczuka/browse/product/1,881780.html#RECENZJE

Jednym  z zasadniczych argumentów edukatorów seksualnych PONTON jest podawanie informacji, iż osoby wierzące, a przede wszystkim hierarchia Kościoła jest przeciwko edukacji  seksualnej.
Z cała pewnością jest przeciwko takim formom, jakie proponuje  PONTON - młodzieżówka  ruchu Palikota i Nowickiej.

Jednak problem wychowania ku integracji ludzkiej seksualności w służbie miłości jest bardzo ważny i każdy rodzic, nauczyciel, wychowawca - powinien postawić sobie pytanie: co - jako osoby odpowiedzialne za wychowanie młodego pokolenia - robimy w tym zakresie.
Takim forum wymiany myśli ma być konferencja, na którą bardzo serdecznie zapraszamy.
 
W imieniu organizatorów:
prof. UKSW, dr hab. Maria Ryś

Więcej na tym blogu: TUTAJ
_________________________________________________________


 07-09.06.2013r. Rekolekcje dla osób zranionych w dziedzinie seksualności: "Spójrzcie na Niego, promieniejcie radością, a oblicza wasze nie zaznają wstydu" /Ps 34,6/
Pod takim tytułem w dniach 7-9.06.2013r. pod Warszawą odbędą się niezwykłe rekolekcje dla osób ze zranieniami w dziedzinie seksualności - molestowanych, wykorzystanych seksualnie, ze skłonnościami homoseksualnymi, z kompleksami na tle własnej męskości lub kobiecości, uzależnionych od pornografii, masturbacji/onanizmu, kontaktów seksualnych, a także z innymi ranami na seksualności nie wymienionymi tutaj. Zranienie, z którym przyjeżdżasz pozostaje Twoją tajemnicą, rekolekcje nie zakładają dzielenia się tym na forum. Szczegóły na pakcie (adres, zapisy, osoby prowadzące).

____________________________________________________________________

 
15 czerwca w sali parafialnej u Ojców Redemptorystów przy ul. Zamojskiego 56, w godz. 16-18, odbędą się warsztaty dla małżeństw "Nawigacja w rodzinie".

W ich czasie uczestnicy obejrzą film z udziałem autorytetów życia rodzinnego (Jacek Pulikowski, Szymon Grzelak, Robert Tekieli, Jacek Racięcki, Anna Kołodziejczyk), w którym poruszone są m.in. tematy: miłość i seks, ojcostwo, zagrożenia, uzależnienia, język miłości. W przerwach filmu indywidualnie wypełnią arkusze ćwiczeń, by dojść do rozwiązania, które wskaże, co wymaga uwagi, naprawy czy uzdrowienia w ich życiu małżeńskim czy rodzinnym.
Swój udział można zgłosić telefonicznie pod numerem 663 832 030 lub na stronie www.kibicujrodzinie.pl

__________________________________________________

Jezus na stadionie - uwielbienie Jezusa w Duchu Świętym z o. J. Bashaborą na Stadionie Narodowym (TUTAJ) - 6 lipca 2013r. Ogromna modlitwa uwielbienia tysięcy wiernych na Stadionie Narodowym w warszawie z charyzmatykiem Bashaborą.

Jedna z Dzielnych Niewiast ma do podarowania bilet na te rekolekcje Zainteresowanych proszę o kontakt na adres: dzielne.niewiasty@redemptor.pl
_______________________________________________________STOP ABORCJI. Podpisz się za życiem  (TUTAJ)

"Drogie Dzielne Niewiasty! Przesyłam link TUTAJ do strony, gdzie można się więcej dowiedzieć o inicjatywie środowisk pro life, mającej na celu zmianę ustawy o ochronie życia w Polsce. Zmiana miałaby zapewnić aby konstytucyjne prawo do ochrony życia nie było różnicowane ze względu na stan zdrowia dziecka poczętego. 2 kwietnia 2013 roku został zarejestrowany Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop Aborcji". Celem Komitetu jest zmiana ustawy o ochronie życia. Przygotowany został obywatelski projekt, który przywraca prawo do życia dzieciom chorym i podejrzanym o chorobę.

Na stronie Fundacji Pro -Prawo do życia znajdziecie więcej informacji: tekst projektu ustawy wraz z uzasadnieniem zmian oraz arkusze na których można wyrazić swoje poparcie (TUTAJ). Zachęcam do zainteresowania i pomocy w zbieraniu podpisów. Jako obywatele w Polsce mamy prawo do inicjatywy ustawodawczej, tzn.do przedkładania władzy ustawodawczej - parlamentowi projektów ustaw. Warunkiem jest tylko zebranie 100 tysięcy podpisów. Zachęcam też do modlitwy, abyśmy w Polsce ustalali prawo zgodne z prawem Bożym, aby Duch Boży przekonywał Polaków co jest słuszne. Niech zstąpi Duch Twój Panie i odnawia oblicze tej ziemi! Pozdrowienia! Monika W".

___________________________________________________________


Z CIEMNOŚCI DO ŚWIATŁA

Ogłoszenia dla tych z Was, którzy znacie osoby borykające się z problemem narkomanii lub innych uzależnień.  
Wspólnota Cenacolo (TUTAJ) daje nadzieję!
85% osób, które trafiają do tych wspólnot na całym świecie,
wychodzi z nałogu.
To najwyższy wskaźnik ze wszystkich form pomocy narkomanom.

__________________________________________________________
Kto może niech przekaże te wiadomości dalej. 
Są osoby, które na nie czekają...

Zachęcam również do otoczenia modlitwą uczestników tych spotkań, prowadzących i organizatorów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz