środa, 19 czerwca 2013

List Fundacji Mamy i Taty do jednej z DN

Michasia M. otrzymała optymistyczny i dający nową nadzieję list z Fundacji Mamy i Taty. Załączam go na dobry początek dnia.

"Szanowna Pani,
w ostatnich dniach Premier Donald Tusk wycofał się z poparcia dla związków partnerskich. Zadeklarował, że nie wierzy by, w perspektywie 10-15 lat, w polskim parlamencie, było możliwe znalezienie większości konstytucyjnej dla wprowadzenia prawa zezwalającego na zawieranie związków tej samej płci. Naszym zdaniem ten zwrot nie jest przypadkowy i zawdzięczamy go zdecydowanym protestom wielu organizacji i środowisk, w tym także podpisanemu przez blisko 20 tysięcy osób naszemu listowi z podziękowaniami do posłów, którzy w styczniu głosowali w Sejmie przeciwko związkom partnerskim. To dowód, że warto mobilizować się do sprzeciwu i nigdy nie rezygnować ze zdecydowanego mówienia NIE w sprawach fundamentalnych.

Nasz ostatni apel o odwołanie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania podpisało już ponad 18.000 osób. W odpowiedzi na naszą akcję Pani Minister Kozłowska-Rajewicz musiała tłumaczyć się z patronatu udzielonego Paradzie Równości i w wyraźnej defensywie wyjaśniała, że udzieliła go tylko jednorazowo i warunkowo. Widać zatem, że moc społecznych protestów ma sens i że warto wkładać wysiłek w głośne wyrażanie swoich żądań.  Dlatego pragnę zwrócić się jeszcze raz z gorącą prośbą o podpisanie,  o ile nie zrobiła Pani tego wcześniej, przygotowanego na naszej stronie apelu
Podpisz apel do Premiera o dymisję Pani Minister !
Jeśli jest Pani już jego sygnatariuszem, prosimy o poinformowanie o akcji swoich znajomych i przyjaciół. Jeszcze tylko przez kilka dni będziemy kontynuować zbieranie, by na koniec wydrukować listy z podpisami i doręczyć je Premierowi. Warto pamiętać, że każdy podpis zwiększa wagę i siłę tego protestu.
Do końca czerwca trwa natomiast nasza kampania Pomyśl o dziecku. Nadal można wesprzeć ją naklejkami na szybę lub zderzak swojego samochodu. Pracujemy już jednak nad kolejnym pomysłem, kampanią poświęconą prawom rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami i prawom dzieci do życia w otoczeniu wolnym od demoralizacji i ideologicznego maltretowania.
Ufamy, że wszystkie sprawy, którymi się zajmujemy są godne również Pani zaangażowania. Prosimy zatem o wszelkie możliwe wsparcie naszej działalności np.: za pomocą wpłaty on-line 
Za każdą udzieloną pomoc proszę przyjąć wyrazy mojej osobistej wdzięczności. 
Z serdecznymi pozdrowieniami
Paweł Woliński" (Strona Fundacji Mamy i Taty: www.mamaitata.org.pl/)

CHWAŁA PANU!

Dziękuje Ci Michasiu za przesłanie tego listu.


1 komentarz:

  1. BRAWO! BRAWO! BRAWO!

    Działajmy - jak widać wiele można jednak osiągnąć publicznie wyrażając swoje zdanie i przyłączając się do tak ważnych akcji.

    Podpisy pod odwołaniem Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania można składać za pośrednictwem strony Fundacji Mamy i Taty. Dziewczyny - nie zwlekajcie!. Ta Pani jest wyraźnie przeciwko rodzinom i fundamentalnym wartościom, bez których nie wyobrażamy sobie życia w Polsce.

    Ania A.

    OdpowiedzUsuń