niedziela, 2 czerwca 2013

Słowo Boże na niedzielę - Łk 7,1-10

IX niedziela zwykła

"Gdy Jezus dokończył swoich mów do ludu, który się przysłuchiwał, wszedł do Kafarnaum. Sługa pewnego setnika, szczególnie przez niego ceniony, chorował i bliski był śmierci. Skoro setnik posłyszał o Jezusie, wysłał do Niego starszyznę żydowską z prośbą, żeby przyszedł i uzdrowił mu sługę. Ci zjawili się u Jezusa i prosili Go usilnie: "Godzien jest, żebyś mu to wyświadczył, mówili, kocha bowiem nasz naród i sam zbudował nam synagogę". Jezus przeto wybrał się z nimi. A gdy był już niedaleko domu, setnik wysłał do Niego przyjaciół z prośbą: "Panie, nie trudź się, bo nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój. I dlatego ja sam nie uważałem się za godnego przyjść do Ciebie. Lecz powiedz słowo, a mój sługa będzie uzdrowiony. Bo i ja, choć podlegam władzy, mam pod sobą żołnierzy. Mówię temu: >Idź< - a idzie; drugiemu: >Chodź< - a przychodzi; a mojemu słudze: >Zrób to< - a robi". Gdy Jezus to usłyszał, zadziwił się i zwracając się do tłumu, który szedł za Nim, rzekł: "Powiadam wam: Tak wielkiej wiary nie znalazłem nawet w Izraelu". A gdy wysłani wrócili do domu, zastali sługę zdrowego (Łk 7,1-10)"


________________________________________

- "Lecz powiedz słowo, a mój sługa będzie uzdrowiony".
- "Powiadam wam: Tak wielkiej wiary nie znalazłem nawet w Izraelu". A gdy wysłani wrócili do domu, zastali sługę zdrowego".

_________________________________________

Panie, wierzę.
Przymnóż mi wiary.

1 komentarz:

  1. Jestem zachwycona wiarą setnika. Rozważając ten fragment Ewangelii we Wspólnocie do której uczęszczam zrozumiałam wreszcie słowa setnika
    " Bo i ja, choć podlegam władzy, mam pod sobą żołnierzy. Mówię temu: >Idź< - a idzie; drugiemu: >Chodź< - a przychodzi; a mojemu słudze: >Zrób to< - a robi". Setnik rozumiejąc czym jest posłuszeństwo i władza w ziemskim królestwie ( Cesarstwie Rzymskim), odkrywa, że Jezus jest Panem w Bożym Królestwie i że Boże Słowo ma moc.W Twoich rękach Panie są nasze losy!
    R.

    OdpowiedzUsuń