czwartek, 27 czerwca 2013

Człowiek szczęśliwy to człowiek pełniący wolę Bożą

Człowiek szczęśliwy to człowiek pełniący wolę Bożą. Słuchanie Boga i kroczenie Jego drogami daje pełnię szczęścia oraz poczucie spokoju i ogromnej radości. W dzisiejszej Ewangelii Jezus mówi: "Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie" (Mt 7,21-29). Kiedy wiem, że idę Jego drogą nie lękam się. Nawet, gdy pojawiają się trudności, mam siłę i spokój, by je przezwyciężać.

Tą która najdoskonalej pełniła wolę Bożą, jest Maryja. Nieustannie w Niego zasłuchana, zapatrzona, ze spokojem wypowiadała swoje fiat: "Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według Słowa Twego". Dziś Jej wspomnienie - święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy (TUTAJ). Polecam Jej opiece siebie i wszystkie Dzielne Niewiasty. Byśmy potrafiły słuchać i z odwagą odpowiadać: niech się dzieje Twoja wola Panie.
Dziękuję ojcu Januszowi - Michalicie z Kanady, za dzisiejszą rozmowę i słowa zachęty, by tak właśnie rozeznawać swoje powołanie i swoją drogą - w pokorze i zasłuchaniu.
Polecam o. Janusza Waszej modlitwie.
On również za nas się modli.


10 komentarzy:

 1. Pozdrawiam Księdza serdecznie zza miedzy Domu Macierzystego i Sanktuarium w Miejscu Piastowym:)
  Zgromadzenia michalickie są mi bliskie od lat ze względu na sąsiedztwo oraz wielokrotne pobyty w klasztorze sióstr i na michalickiej "górce". MZ

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gosiu, cieszę się, że ponownie nas odwiedziłaś;)

   Usuń
  2. Alu, zaglądam tylko nie zawsze mam potrzebę komentowania;) Poza tym sporo się u mnie dzieje i to mnie zajmuje:) Pozdrawiam:) MZ

   Usuń
 2. Ja wczoraj dopiero na Mszy przypomniałam sobie o tej uroczystości Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Moja rodzinna parafia z lat dziecięcych też jest pod tym wezwaniem.Maryja pomaga, wczoraj było mi bardzo ciężko, dziś nowe siły i nadzieję daje Jezus. Maryjo prowadź nas do Jezusa, szczególnie wtedy kiedy jesteśmy słabe i zagubione! prowadź abyśmy pełniły wolę Ojca i przez to były szczęśliwe!
  Rita

  OdpowiedzUsuń
 3. Tylko jak rozpoznać, że to właśnie ta droga, że to to...? Jak rozpoznać Jego wole w szarej codzienności? Jak nie poddać się iluzją? Skąd mieć pewność?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie bedzie sie mialo pewnosci...,

   Usuń
  2. Po owocach poznajemy to, co zgodne z wolą Bożą.
   "Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie" (Ga 5,22-23)

   Usuń
  3. Do AJ: Myślisz że możliwe jest osiągnięcie w XXI w tych wszystkich owoców Ducha?....

   Usuń
  4. Droga owieczko (droga M.), nic mi nie wiadomo, by w XXI wieku Duch Święty przestał działać:)

   OTÓŻ DZIAŁA I CZYNI RZECZY WIELKIE!

   Inna sprawą jest to, czy my bierzemy odpowiedzialność za własne życie. Co sami pielęgnujemy w sercach - miłość czy nienawiść? radość czy gorycz? uprzejmość czy grubiaństwo?

   To Ty decydujesz.
   A Duch Święty Twoje dobre decyzje wzmacnia.

   Życzę Ci otwartości na Jego owoce.

   I mam nadzieję, że niegrzeczne i dalekie od dobrego wychowania komentarze, którymi zasypujesz czasem konto, nie będą miały więcej racji bytu.


   Usuń
  5. Wpis o owocach Ducha skojarzył mi się z ostatnią konferencją o.Remigiusza Recława (Mocni w Duchu). Gorąco polecam. Ojciec mówi w niej, powołując się na słowa o.Józefa Kozłowskiego, jak praca nad jednym z "owoców" - może wydać pozostałe.
   MZ

   "Nowa jakość życia" - konferencja o. R. Recława SJ - 01.07.2013
   http://wspolnota.mocniwduchu.pl/download/category/sladami-ojca/72

   Usuń