niedziela, 16 czerwca 2013

Wakacyjny wyjazd DN w Tatry. Zaparszamy!

W dniach 14-19 lipca w samym sercu Tatr, na malowniczej polanie Rynias (niecałe 20 km od Zakopanego - TUTAJ), odbędzie się pierwsze wakacyjne spotkanie Dzielnych Niewiast. Do południa będą spotkania formacyjne (o wierze - prowadzi o. Paweł Drobot CSsR), popołudnia będą przeznaczone na rekreację. Zapraszamy zarówno Panie, które w ciągu roku pojawiały się na cyklicznych spotkaniach DN, jak i te, które chciałyby przyjechać po raz pierwszy. To będzie wyjątkowy czas w wyjątkowym miejscu.

Polana Rynias ukryta jest w lasach w odległości 3 km od drogi w Brzegach. Stąd roztacza się przepiękna panorama Tatr Słowackich i Polskich. Widać wiele znanych szczytów. M. innymi: Hawrań - 2152 m, Murań - 1890 m, Lodowy - 2628 m, Szeroka Jaworzyńska - 2210 m, Gierlach 2655 m, Ganek – 2459 m, Wysoka – 2560 m, Rysy – 2503 m, Mięguszowieckie Szczyty – 2438 m, Wołoszyn 2115 m. Uroku temu miejscu dodaje rzeka Białka, której źródła znajdują się w Tatrach Wysokich,  królująca swoim szumem nad całą polaną, stanowiąc na odcinku Ryniasu granicę między Polską a Słowacją. Góry i szumiąca rzeka, urzekają wszystkich przebywających w tym miejscu.


W programie m.in. codzienna eucharystia, poranna medytacja (prowadzona przez o. Pawła) oraz wspólna modlitwa wieczorna.


Na spotkanie można zaprosić dziewczynki w wieku szkoły podstawowej (Dzielne Niewiasty Junior), które będą miały swoje spotkania i swoją formację (poprowadzi je Pani Ewa Fus-Kubacka). Jeśli macie zatem w rodzinie lub sąsiedztwie takie dziewczynki, zapraszamy - przyjedźcie razem.

Idea spotkań dla Dzielnych Niewiast Junior wzięła się od samych zainteresowanych. Dziewczynki, których mamy przyjeżdżają na comiesięczne spotkania DN do Krakowa, za każdym razem pytały kiedy mamy wezmą je ze sobą. Dlatego postanowiłyśmy uwzględnić prośbom dziewczynek i zorganizować im taki wyjazd. Zobaczymy jakie będą owoce;)
__________________________________________Pełny koszt wyjazdu: 250 zł (panie dorosłe), 200 zł (dziewczynki) (nocleg + całodzienne wyżywienie).
Zapisy:  dzielne.niewiasty@redemptor.pl (przy zapisie proszę podać numer telefonu).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz