piątek, 11 września 2015

Wieści z Sejmu o aborcji

Dzisiaj w Sejmie został odrzucony (po raz kolejny) obywatelski projekt ustawy zakazujący aborcji (za jego odrzuceniem głosowało 206 posłów, przeciw - 178, wstrzymało się - 10 - szczegóły tutaj). Pod tym projektem podpisało się 400 tysięcy obywateli. Przed głosowaniem wystąpiła sprawozdawczyni projektu Kaja Godek. Załączam tekst przemówienia i polecam modlitwie wszystkie dzieci nienarodzone, a szczególnie te, które nie są kochane przez swoich rodziców. Jezu, dawco życia, bądź naszym światłem.

Pani Marszałek, Wysoka Izbo! W sierpniu 2014 roku w Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu dokonano aborcji na dziecku z zespołem Downa. Dokonano jej metodą cięcia cesarskiego, a dziecko będące już na zaawansowanym etapie rozwoju urodziło się żywe. Ważyło ok. 600g, samodzielnie oddychało. Nie udzielono mu żadnej pomocy, zostało włożone do inkubatora i przewiezione na oddział noworodkowy, gdzie personel otrzymał kategoryczny zakaz ratowania jego życia. Świadkowie, którzy poinformowali o sprawie media, wspominają, że krzyk wiezionego na sąsiedni oddział dziecka słychać było na całym szpitalnym korytarzu. Dziecko umierało bez pomocy 4 godziny. Pół roku wcześniej w Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu w wyniku aborcji poprzez indukcję przedwczesnego porodu przyszła na świat dziewczynka – również
(fot.siewie.pl)
z zespołem Downa. Miała 6 miesięcy życia płodowego i także urodziła się żywa. Najprawdopodobniej na skutek tego, że jej narodziny odbyły się w obecności osób spoza personelu szpitala i byli świadkowie urodzenia żywego, dziecko, które jeszcze przed chwilą zabijano, zaczęto ratować, zostało zaintubowane i otoczone opieką medyczną. Nieludzkie prawo pozwalające na zabijanie niepełnosprawnych dzieci zatryumfowało po miesiącu, gdy dziewczynka pomimo udzielonej jej pomocy zmarła. Cały tekst wystąpienia: tutaj.


7 komentarzy:

 1. Św. Joanno Beretta Mola módl się za nami. Za wszystkimi mamami spodziewanymi się dzieci. Za dzieci, które są zagrożone aborcją. I za wszystkimi kobietami, które bardzo pragną być mamami, a z rożnych względów nie mogą. Proszę o miłość dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mocne wystąpienie posła Patryka J. w sprawie aborcji, jednego ze sprawiedliwych.
  Natomiast posłów, którzy głosowali "za" polecam gorącej modlitwie o przemianę serc.
  https://www.youtube.com/watch?v=y0bwFWAlqdw

  monika

  OdpowiedzUsuń
 3. Aborcja to temat zastępczy. Największe zagrożenie współcześnie dla chrześcijaństwa to islamiści. To przerażające co czeka Europę i Polskę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Temat aborcji zbyt ważny, by uznać go za zastępczy.

   Jezus jest Panem tego świata, Jezus jest naszym Panem, On uwalania od lęku.

   Usuń
  2. Każde wniesienie ustawy antyaborcyjnej wywołuje wojnę światopoglądową w Sejmie. A dziś gdy istnieje poważne zagrożenie bezpieczeństwa Polski i Europy potrzeba skoordynowanych działań, by temu zapobiec, zamiast wdawania się w wewnętrzne spory.

   Nie chcemy, by przelewano krew niewinnych dzieci nienarodzonych. Ale czy chcemy by z rąk islamistów na ulicach europejskich na masową skalę przelewała się krew ludzi - dzieci, kobiet, starców, mężczyzn, głównie chrześcijan, jak i całych miast i wsi? To realne zagrożenie, to należy powstrzymać, to jest priorytetem.

   Usuń
  3. Nikt w tej przestrzenie nie twierdzi, że chce: "by z rąk islamistów na ulicach europejskich na masową skalę przelewała się krew ludzi...". Bardzo proszę o powstrzymanie się od osobistych insynuacji. Jest to ostatni komentarz Pani/Pana tego typu, który publikuje, głównie ze względu na anonimowość. Jeśli nadal chce Pani/Pan zabierać głos w dyskusji, proszę o ujawnienie się.

   Usuń
 4. Ja również pozwolę sobie nie chodzić się z tym, ze aborcja to temat zastępczy. To jest bowiem temat bardzo ważny i odnoszący się do fundamentalnych zasad naszej wiary, do kwestii życia i tego Kto wyłącznie ma prawo o tym życiu decydować. Tymczasem w kwestii napływu islamu do Europy, owszem zagrożenie istnieje, ale pamiętajmy też, ze nakręca się spirala strachu, co moim zdaniem jest zabiegiem celowym, nie pozwólmy się zniewolić tym strachem. Pamiętajmy też o tym, ze zdecydowana większość informacji podawanych przez media jest zmanipulowanych i nieprawdziwych. Nie dajmy się zastraszyć już na samym początku pojawiającego się zjawiska!!!

  OdpowiedzUsuń