poniedziałek, 14 września 2015

Spotkanie DN Junior już 27 września!

Już 27 września w niedzielne popołudnie odbędzie się kolejne spotkanie Dzielnych Niewiast Junior, na które zapraszamy dziewczynki w wieku od 6 do 17 lat wraz z opiekunkami (mamami, ciociami, babciami, etc.). Zajęcia będą odbywać się w trzech grupach warsztatowych:

GRUPA   I  (wiek  6- 9 lat):  Kim jestem? Pogadanki filozoficzne dla dzieci. Podczas warsztatów będziemy się zastanawiać wspólnie nad tym: Kim jest człowiek i jak powstał? Jak postrzegali człowieka już starożytni filozofowie? Co sprawia, że człowiek jest człowiekiem właśnie: czy to jak wygląda? co nosi? czy to, że jest w pełni sprawny? czy to, jak traktuje innych? Jakie można pełnić role społeczne, czy można nie pełnić jakiejś roli? Czy człowiek jest samotną wyspą? Co to są uczucia, jak radzić sobie, gdy przydarzają się nam uczucia przykre. Przyjrzymy się zagadkowej dwoistości: ciało-dusza. A na koniec stworzymy z masy solnej autoportret - bo każda z nas jest przecież wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju - właśnie jako dziewczynka, kobieta. Następujące zagadnienia poruszone zostaną w przystępnej formie, dostosowanej do wieku dzieci. Będzie bardzo twórczo i kobieco.

PROWADZI: dr filozofii Anna Nowakowska (ukończyła Katolicki Uniwersytet Lubelski na wydziale metafizyki i antropologii filozoficznej; praca mgr:
"Człowiek jako synteza świata materialnego i duchowego na postawie II ks.
Summy Contra Gentiles św. Tomasza z Akwinu", praca dr:
"Metafizyczno-antropologiczne implikacje New Age"; autorka m.in. haseł do Powszechnej Encyklopedii Filozofii; książek: Miraże New Age, Abc o New Age; konspektów do filmów z serii „Jarmark cudów”). Ulubione kierunki  filozoficzne: tomizm i personalizm.


GRUPA  II (wiek 10-13 lat): „Polubić siebie” . Na zajęciach zastanowimy się wspólnie nad tym, która z filmowych lub literackich bohaterek podoba nam się najbardziej i dlaczego.  Przy okazji odpowiemy sobie na pytania : „ Co to znaczy, że Bóg stworzył mnie kobietą”, „Czy możemy podobać się sobie i innym – i jak to zrobić?”, „Jak na mnie patrzy Bóg?”.  Przekonamy się, że możemy same siebie polubić i cieszyć się z bycia z sobą.
Tematyka warsztatów będzie dotyczyła wybranych  zagadnień z konferencji dla kobiet „Odwaga bycia piękną” (Majówka dla kobiet 2015), jednak forma i treść będzie dostosowana do wieku dziewcząt, uczestniczących w zajęciach. 
PROWADZI: Beata Kołodziej, pisarka. Prowadziła warsztaty dla kobiet „Piękno, prawda, powołanie” oraz liczne spotkania autorskie i zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży o różnorodnej tematyce.  Więcej informacji na stronie autorki: www.beata.kolodziej.edu.pl


GRUPA III (wiek 14-17 lat): "Szczęśliwa nie z przypadku, ale z projektu". Warsztaty dla nastolatek, podczas których poszukamy odpowiedzi na pytania: co to znaczy być szczęśliwą dziewczyną? ile trwa młodość? dlaczego czasem narzekam i często jestem niezadowolona? jak nauczyć się odmawiać, kiedy ktoś prosi mnie o rzeczy niezgodne z moim przekonaniem? jakich materiałów chcę użyć do budowania swojej osobowości? Wspólnie stworzymy plan rozwoju swojej kobiecości według Bożego projektu.
PROWADZI: Beata Mądra - autorka książki " Chce być szczęśliwa ". Prowadzi warsztaty o kobiecości. wraz z mężem posługuje w Diakoni Życia Ruchu Światło - Życie. Szczęśliwa  żona i mama piątki dzieci.

Opiekunki dziewczynek (mamy, ciocie, babcie) będą uczestniczyć w tym czasie warsztacie: "Jak budować więź z córką". Na tym warsztacie, poszukamy odpowiedzi na pytanie, czym jest więź z dzieckiem i co się na nią składa. Spróbujemy też porozmawiać o tym, co daje nam satysfakcję i radość, a co jest trudne, w relacji z naszą córką.
ROWADZI: Ewa Fus Kubacka. Ewa jest socjoterapeutą, nauczycielem, doświadczonym realizatorem programów psychoedukacyjnych dla młodzieży i osób dorosłych. Posiada certyfikat trenera profilaktyki Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Praktyków. Jest mediatorem, trenerem "Szkoły dla Rodziców i Wychowawców" (rekomendacja na stronie www.ore.edu.pl) oraz asystentem pastoralny w służbie medycznej i opiece społecznej (podyplomowe studia Opieki Duszpasterskiej, UP JPII).

 Więcej informacji oraz zapisy: makud@wp.pl (Małgorzata Kudłacz) tel. 693 470 070

Program:
Od 13 czynna jest recepcja.
13:30 - Rozpoczęcie i przywitanie uczestniczek (prosimy o punktualne przybycie)
14:00 - Eucharystia - o. Paweł Drobot CSsR
15:00 - Czas na ciastko, herbatę, kawę, napoje
15:30 - 17:30 - Warsztaty (charakterystyka powyżej)
17:30 - Kolacja i podsumowanie dnia

Napoje na spotkaniu są zapewnione. Ciastka, owoce, sałatki przynosimy we własnym zakresie.
Koszt uczestnictwa : warsztaty 15 zł od osoby / warsztat + kolacja.

Zapraszamy także na spotkania Dzielnych Niewiast (dorosłych) do Krakowa (3 października) i Warszawy (19 września). Szczegóły: TUTAJ.


14 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. My też chcemy takie konferencje :)
   Już nie Junior ;)

   Usuń
 2. Jaki ten świat mały.... Z Anią studiowałam na jednym roku, świetna dziewczyna:) Pozdrawiam serdecznie:) MZ

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gosiu, bo wszystkie drogi prowadzą do dzielnych Niewiast;) Najwyższa pora byś i Ty zawitała na Zamoyskiego 56;)

   Usuń
  2. Alu, moja wspolnota to Missio Christi, ale może kiedyś rzeczywiście się uda zawitać i na DN. W najbliższym czasie nie, ponieważ rozpoczęłam właśnie turnus w sąsiednim uzdrowisku. Polecamy się opiece św. Iwona:) MZ

   Usuń
  3. Jedno nie wyklucza drugiego. Zaproszenie na spotkanie DN nie jest sugestią,byś porzucała swoją wspólnotę😊 zachęcałam Cię dlatego,że już kilka razy wyrażałaś chęć uczestnictwa w DN (we wrześniu prosiłaś nawet zapisanie Cię na listę😊). Nie namawiam więcej,podejmij decyzję w sama. Pozdrawiam ciepło

   Usuń
 3. Wszystko pięknie, ale nie ma Nowenny do MB NP. Poproszę. Dziękuję! Pozdrawiam, B. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, nie zrobiłam wpisu o nowennie... Ogrom zajęć wrześniowych w szkole i projektów za które jestem odpowiedzialna sprawia, że z powodu braku czasu zaniedbuję bloga. Mam jednak głęboko w sercu wszystkie Dzielne Niewiasty i modlę się za to dzieło każdego dnia. I polecam się też Waszej modlitwie. Żebym szczęśliwi to wszytko ogarnęła.

   A u mnie m.in. to:

   ekochemicy-zso.blogspot.com

   kawiarenkautischnera.blogspot.com

   www.zso.tarnow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=216:info68&catid=75:aktualnoscikategoria&Itemid=1

   A do tego Małopolska Noc Naukowców podczas której odpowiadam za dwa stoiska: "Kącik zdrowia" oraz "Pokaz ciekawych eksperymentów chemicznych".

   Jest co robić. Czasem mam wrażenie, że mnie to przerasta.

   Pozdrawiam ciepło.

   Usuń
  2. A jaszcze masz nas - Dzielne Niewiasty. I jeszcze Dzielne Niewiasty Junior. I prowadzisz to wszytko rewelacyjnie. Ja jestem z tobą całym sercem i całym duchem. Dzielne Niewiasty Junior są rewelacyjnym pomysłem, program niesamowity. Niech pan Bóg błogosławi tym dziełom i tobie Alu.

   Usuń
  3. Dziękuję za to wsparcie. Bezcenne. Z takim wsparciem można góry przenosić;)

   Usuń
  4. No tak, zawsze nachodzą nas myśli, że powierzone zadania nas przerastają. Ale Pan Bóg wie, co robi.

   A jak będziesz potrzebować wytchnienia, to Pan znajdzie sposób :).

   Dziękuję Bogu, że jesteś. Przytulam ciepło.

   T.

   Usuń
 4. Alu, mnie też podobają się te konferencje...
  Dotykają problemu tożsamości kobiety...
  Bardzo potrzebne Niewiastom Junior, ale myślę, że nie tylko;)

  Pozdrawiam, et:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PS. Ach, i oczywiście jestem fanką kropeczek;)

   Usuń