sobota, 16 lutego 2013

Status Feminae i Dzielne Niewiasty!

Kilka dni temu otrzymałam e-maila od Pani Ireny Neumueler, założycielki Fundacji Status Feminae, z propozycją współpracy. Przyjęłam to jako ogromny zaszczyt, ponieważ założenia i cele Status Feminae są mi bardzo bliskie. Więcej o Fundacji TUTAJ

Szczerze powiedziawszy, wcześniej sama myślałam o tym, aby się odezwać do SF i zaprosić do współpracy, ale jakoś nie miałam śmiałości. A tu, proszę bardzo - pragnienie samo się spełniło;).
 List od Pani Ireny jest bardzo ciepły i serdeczny:

 Witam.

Jestem pełna uznania dla działań „Dzielnych Niewiast” i bardzo pięknej formy prowadzenia strony internetowej. Tyle w niej ciepła, wrażliwości, troski o każdą osobę… Gratuluję! Po sposobie prowadzenia strony z wielka delikatnością od razu można rozpoznać autorkę.

Zauważyłam na Państwa stronie  link do Status Feminae i zrobiło mi się bardzo miło. Jestem inicjatorką kobiecych spotkań w Trójmieście pod nazwą Status Feminae. Zaczęłyśmy nasze spotkania formacyjne w czerwcu 2005 roku. Od 2 lat mamy status fundacji i jestem jej prezesem.

Mam niebywałą przyjemność gdy pracuję z kobietami, które pragną być prawdziwie Bożymi niewiastami, bądź poszukują Bożej koncepcji kobiecości, a tym samym siebie, swej godności, sensu i tożsamości. Kilka lat temu zafascynowały mnie kobiety biblijne, dlatego zadałam sobie trud opracowanie poszczególnych postaci. One niosą bardzo ważne przesłanie dla współczesnej kobiety, można od tych (czasami Bożych, a czasami bardzo pogubionych i uwikłanych) kobiet bardzo dużo się nauczyć. Te lata pozwoliły mi samej dojrzewać i pozyskać spore doświadczenie życiowe.

Przyszła mi taka myśl, by zaproponować Państwu poprowadzenie sesji dla kobiet w jakimś określonym temacie. Przysyłam w załączniku opis sesji, którą kilka dni temu prowadziłam dla kobiet w Gdyni ze wspólnoty modlitewnej. Gama tematów, form i metod mojej pracy jest dość szeroka. Jeżeli byłybyście Panie zainteresowane, to możemy ustalić szczegóły. Przysyłam tez zaproszenie na nasze rekolekcje, może kogoś zainteresują.

Pozdrawiam serdecznie.
Irena Neumueler

Ustaliłyśmy, że współpracę ze Status Feminae rozpoczniemy od 2014 roku, po cyklu naszych konferencji z zakresu uzdrowienia wewnętrznego, które będą głoszone od czerwca do końca roku 2013. Tymczasem zachęcam zainteresowane Panie do zapoznania się z przepiękną ofertą Fundacji i korzystania z niej.

3 komentarze:

 1. Piękna sprawa ta różnorodność spotkań dla kobiet, każda może wybrać coś dla siebie (oczywiście biorąc pod uwagę ograniczenia związane z odległością itp.):) Przyznam, że mi najbliższa jest idea Magnificat, zwłaszcza lubelskiej grupy i dzięki transmisjom internetowym (inicjatywy i posługi Armii Dzieci) wiele skorzystałam: http://www.magnificat.pl/magnificat-kim-jestesmy Na DN zaglądam ze względu na bycie w Missio Christi i zaangażowanie w to dzieło niektórych osób ze wspólnoty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że zaglądasz;) Bardzo cenne są Twoje komentarze i propozycje - ubogacające. Mam nadzieję, że znajdujesz tu również coś dla siebie.

   Usuń
 2. Wiem Alu, wiem;) Cieszę się, że inicjatywa trwa i się rozwija. Może kiedyś uda mi się zawitać na jakieś spotkanko. Na razie jednak ukochane Podkarpacie i sprawy naukowe. Pamiętajcie proszę w modlitwach o moim doktoracie, wreszcie kończę pisanie rozprawy i mam nadzieję, że nie dostanę zbyt wiele uwag do poprawy;)

  OdpowiedzUsuń