niedziela, 17 lutego 2013

Marcowe spotkanie DN w Krakowie. Zapraszamy!

Najbliższe spotkanie Dzielnych Niewiast odbędzie się 2 marca (sobota) w Krakowie  przy ul. Zamoyskiego 56 (wejście przez furtę klasztorną). Spotkanie jest forma otwartą i niezobowiązującą. Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowanie Panie!

Program jest następujący: o godzinie 8:00 w kaplicy klasztornej rozpocznie się nabożeństwo pierwszosobotnie. Maryja, najdzielniejsza z Niewiast, wzywa w swoim orędziu do modlitwy wynagradzającej za zniewagi zadane Jej Niepokalanemu Sercu (więcej o nabożeństwie TUTAJ).

Od 8:30 w sali kominkowej czynna będzie recepcja, można przybyć wcześniej i na spokojnie napić się kawy/herbaty czy tez przegryźć coś słodkiego. Punk 9:00 rozpoczynamy spotkanie! Przywitamy się krótką wspólną modlitwą zawierzenia, po której ojciec Paweł pobłogosławi nam na cały dzień. Następnie zostaną przedstawione Panie prowadzące warsztaty: Elżbieta Michalska (Wizaż I), Jolanta Podwysocka (Wizaż II), Joanna Stawowska (III) oraz Ewa Fus-Kubacka (Warsztaty pracy z emocjami). Po tym zrobimy sobie naszą rundkę, czyli każda z przybyłych Pań będzie mogła się nam przedstawić. Następnie podzielimy się na poszczególne grupy warsztatowe i udamy się do przydzielonych sal. Warsztaty będą trwały do godziny 12:30, po czym przez pół godziny będzie czas indywidualnych konsultacji z naszymi ekspertkami.
Krótka charakterystyka warsztatów:

Wizaż I - to propozycja dla Pań, które nie brały do tej pory udziału w tego typu zajęciach. Zostanie tutaj określony  typ kolorystyczny, sposób doboru barw oraz zasady łączenia kolorów dla każdej z uczestniczek (w marcu brak miejsc)

Wizaż II - to oferta skierowana dla Pań, które są zainteresowane pogłębieniem wiedzy i świadomości w zakresie wizażu i własnego stylu. W programie przewidziane jest omówienie typów sylwetek i dopasowanie każdej z Pań do jednego z nich. Projektowanie sylwetki polegające głównie na podkreślaniu zalet każdego z typów. Zdobycie umiejętności korygowania sylwetki na poszczególnych przykładach. Zapoznanie uczestniczek warsztatów z metodą doboru form, kształtów garderoby oraz  poszczególnych akcesoriów, tj. biżuterii, pasków, zegarków, butów, torebek, teczek, oprawek do okularów. Udoskonalenie linii ciała poprzez zwrócenie uwagi na linię biustu - dobór odpowiedniego biustonosza (w marcu brak miejsc)
 
Wizaż III obejmuje przybliżenie cech podstawowych typów stylistycznych. Test pomagający określić styl ubioru każdej z uczestniczek warsztatów. Omówienie niepowtarzalności klimatu, który otacza każdą z osób biorących udział w spotkaniu.  Określenie kierunku w jakim zmierzamy, aby odkryć przed sobą i otoczeniem swoje najpiękniejsze i najważniejsze atuty urody.

Warsztaty pracy z emocjami obejmują zagadnienia: emocje i uczucia - po co są, czego bronią, co sygnalizują? trudne uczucie - jak sobie pomóc? Trudne uczucia po mojej stronie, problem po stronie drugiej osoby- czyli kto mówi, kto słucha? "Nie jest miłością to, co czujesz, ale to co postanawiasz "- uczucia a wola. Hierarchia uczuć potrzeb i wartości- co  mają coś ze sobą wspólnego? Inwentarz mojej złości (w marcu brak miejsc)

Warsztaty odbywają się w grupach 15-osobowych, dlatego liczba miejsc jest ograniczona.

(Oprócz powyższych warsztatów będą w tym czasie prowadzone również zajęcia, z których w przyszłości utworzy się diakonia tańca uwielbienia. Rozeznajemy powoli, że Pan Bóg prowdzi w tę stronę. Zapisywanie na nie przyjmujemy nie poprzez formularz zgłoszeniowy, lecz indywidualnie na adres: dzielne.niewiasty@redemptor.pl 
Udział w diakonii tańca to posługa wymagająca zaangażowania, czasu i systematyczności. To przede wszystkim wspólna modlitwa, formacja, wspólne uwielbianie Boga, a dopiero później taniec. Chętne Niewiasty zapraszam do współpracy i współtworzenia tej diakonii).

O godzinie 13:15 zapraszamy na wspólny obiad.

O 14:00 rozpocznie się tzw. wizaż duchowy, czyli cykl: modlitwa uwielbienia - Eucharystia - konferencja - adoracja Najświętszego Sakramentu. Bo prawda jest taka, że warsztaty wizażu i pracy z emocjami stanowią bardzo ważną część kobiecych spotkań i są nam bardzo potrzebne, ale jednak najważniejszym naszym wizażystą, instruktorem i  psychologiem jest JEZUS CHRYSTUS. To On ma moc przemiany naszych kobiecych serc, uzdrawiania ich, budzenia w nas kobiecej godności, siły, samoakceptacji i szacunku do siebie. Dlatego nie przyjmujemy zgłoszeń na same warsztaty przedpołudniowe. Udział w nich jest ściśle powiązany z blokiem popołudniowym.

Po adoracji zapraszamy do grupek dzielenia, a po nich na wspólną kolację podsumowująca dzień. Rundka oczywiście obowiązkowa;)

Plan spotkania całodniowego:

8:00 Nabożeństwo pierwszosobotnie (dla chętnych Pań)
8:30 Recepcja - kawa, herbatka, ciastko
9:00 Wspólna modlitwa zawrzenia dnia, błogosławieństwo oraz przedstawienie się
9:30 Warsztaty: Wizaż I - III; Warsztaty pracy z emocjami
13:15 Obiad
14:00 Modlitwa uwielbienia
14:30 Eucharystia
15:30 Konferencja
16:30 Adoracja
17:30 Dzielenie w grupach
18:30 Kolacja + podsumowanie dnia

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowanie Panie na spotkanie! Formularz zgłoszeniowy na spotkanie DN w Krakowie znajduje się TUTAJ

PROSIMY O PUNKTUALNE PRZYBYWANIE NA KAŻDĄ Z CZĘŚCI PROGRAMU.

Poprzednie spotkania Dzielnych Niewiast są opisane w zakładce bocznej "Dzielne Niewiasty - spotkania" oraz pod linkami:
Spotkanie styczniowe minęło...
Spotkanie listopadowe za nami!
Spotkanie październikowe za nami
Spotkanie wrześniowe
Spotkanie sierpniowe
Czerwcowe spotkanie już za nami
Tak to się zaczęło... Majówka dla kobiet
__________________________________________________________________

Tego postu nie komentuj, ponieważ podczas przenoszenia go na pozycję pierwszą, komentarze znikają.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz