wtorek, 19 lutego 2013

"Niewiastę dzielną któż znajdzie". Majówka dla kobiet

W dniach 3 - 5 maja 2013r. (piątek - niedziela) na ul. Zamoyskiego 56 w Krakowie odbędzie się Majówka dla kobiet. Sesja ma na celu ukazanie piękna i godności bycia kobietą we współczesnym świecie. Jest to szczególna okazja, aby kobiety, dla których wiara w Boga i wartości chrześcijańskie odgrywają istotną rolę, mogły wspierać się nawzajem, spotkać z mądrymi i rozumiejącymi ich problemy kobietami, wspólnie pomodlić się i nabrać siły do tego, aby swoim pięknem i miłością promieniować na środowiska, w których żyją i pracują. Zachęcam do udziału! To będą wyjątkowe chwile.

Ubiegłoroczna Majówka (TUTAJ), na której gościliśmy Dorothy Cummings, stała się inspiracją i pasem startowym Dzielnych Niewiast. W tym roku zaprosiliśmy Gabriele Kuby,

wyjątkową, dzielną kobietą, pisarkę, matkę trójki dzieci, panią socjolog. Gabriele urodziła się w Bawarii, w wieku ośmiu lat na własną prośbę została ochrzczona w kościele ewangelickim. W roku 1997, po ponad dwudziestoletnich poszukiwaniach  w dziedzinie ezoteryki i psychologii oraz fascynacji ideologią New Age, nawróciła się na katolicyzm. Obecnie jest znana jako autorka książek, publicystka i prelegentka. Odkrywa ślepe uliczki współczesnego społeczeństwa, zagrożenia związane z przemycaniem okultyzmu i satanizmu w książkach dla dzieci i młodzieży, wprowadzaniem do przedszkoli tzw. sex-edukacji (pokazuje jak wielką krzywdę wyrządziło to niemieckim szkołom i dzieciom) oraz niebezpieczeństwo rewolucje genderowej.

Do niezwykle cennych Jej pozycji wydanych w języku polskim należą:

"Harry Potter dobry czy zły?"- Autorka pokazuje tu, że w książkach o Harrym Potterze zło jest stale obecne- z narastającą z tomu na tom intensywnością - a jego obraz bardzo starannie fałszowany. Lektura tych książek powoduje, że znika w świadomości naturalna bariera chroniąca przed magią i innymi praktykami okultystycznymi, zarówno u poszczególnych czytelników, jak i w całym społeczeństwie. "Harry Potter - dobry czy zły?" jest precyzyjną analizą metod, za pomocą których ten proces się odbywa. W liście z 7 marca 2003 roku kardynał Jozeph Ratzinger tak napisał do Gabriele Kuby:  „Dobrze, że wyjaśnia pani sprawę Harry’ego Pottera, ponieważ jest to subtelne uwiedzenie, które oddziałuje niepostrzeżenie, a przez to głęboko, i rozkłada chrześcijaństwo w duszy człowieka, zanim mogło o­no w ogóle wyrosnąć”.


"Rewolucja genderowa. Nowa ideologia seksualności" - omawia zjawisko tzw. „gender mainstreaming" dotyczące sfery zachowań seksualnych. Odpowiada na trzy fundamentalne pytania: Czy dyktatura ideologii relatywizmu etycznego przerodzi się w dyktaturę realnej polityki społeczno-kulturowej? Czy kultura ludzka może istnieć bez obiektywnych i obowiązujących wartości i norm moralnych? Co my, uczniowie Jezusa Chrystusa z XXI wieku, możemy i powinniśmy czynić wobec „dyktatury ideologii relatywizmu" i „tyranii seksualizacji"? Analizy powstania, rozwoju i konsekwencji tych zjawisk oraz obecnej sytuacji, poparte obszerną i aktualną dokumentacją naukową, wyrażają nie tylko głębokie i uzasadnione obawy naukowca o przyszłość chrześcijańskiej Europy i świata ludzkiej kultury, aie również-jeśli nie przede wszystkim - katolickiej małżonki i matki, która troszczy się o przyszłość „wszystkich naszych dzieci".

Rozmowa z Gabriele Kuby w prasie polskiej:
Jak bronić się przed seksualną indoktrynacją?
Destrukcja seksu. Wywiad w Gościu Niedzielnym.
Rewolucjonistka. Wywiad w GN
Dzieci mają prawo być dziećmi. O fatalnych skutkach edukacji seksualnej

Więcej informacji na blogu:
Postęp po Szwedzku - film
Nie jesteś kobietą, nie jesteś mężczyzną. Jesteś gender. 


Zapraszam do udziału w majówce i spotkaniu z Gabriele Kuby. Będzie możliwość wysłuchiwania czterech Jej konferencji oraz czas na zadawanie pytań. Szczegółowy program Majówki i formularz zgłoszeń znajduje się TUTAJ.

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz