wtorek, 5 lutego 2013

Sex - poezja czy rzemiosło?

Chciałabym dzisiaj zachęcić do wysłuchania konferencji ks. Piotra Pawlukiewicza pt. "Sex - poezja czy rzemiosło" (TUTAJ), która jest już niemal legendą. Polecam szczególnie młodym kobietom i mężczyznom, którzy wchodzą w świat emocji, uczuć, którzy pragną na poważnie budować swoje relacje. Polecam tym, którzy pogubili się w świecie miłosnych doświadczeń, którzy są poranieni, zawiedzeni, rozczarowani. Ale także rodzicom, wychowawcom oraz wszystkim, którzy mają wpływ na kształtowanie młodego człowieka.

Dla wielu osób wysłuchanie tej konferencji było bardzo odkrywcze. Stało olśnieniem, wprowadzeniem w niezwykle ważny temat czystości przedślubnej i konkretnej, rzeczowej argumentacji, dlaczego nie warto "wypróbowywać się", co zmienia ślub, w jaki sposób podchodzić do "tych" spraw. Warto dodać, że licznie zgromadzone studenckie audytorium (którego nie zdołała pomieścić nawet wielka aula KUL-u!) poprzez swój spontaniczny sposób odbioru stworzyło niezapomnianą atmosferę spotkania. Ks. Piotr Pawlukiewicz z humorem, ale i z delikatnością, z poważnym podejściem do sprawy wyjaśnia te jakże ważne sprawy.


Płyty można kupić na stronie ks. Piotra Pawlukiewicza TUTAJ.

Po wysłuchaniu zachęcam do podzielenia się wrażeniami w komentarzach. By zachęcić innych do wysłuchania.

4 komentarze:

 1. W 2003 r. kończyłam studia na KULu i uczestniczyłam w tej konferencji "na żywo"... To było rzeczywiście spotkanie ciekawe, masowe i jak dobry kabaret, mimo poważnych treści. Myślę jednak, że po tych 10 latach świat się zmienił i to wystąpienie jest teraz bardziej odpowiednie dla nastolatków niż studentów. Z moich nagrań korzystała np. koleżanka katechetka w szkole średniej. W zasadzie w tej tematyce od lat nie ma jakichś "nowości" (nie myślę o podstawach, czyli nauce Kościoła) i każdy kto się w tym orientuje zna już na pamięć teksty ks.Pawlukiewicza czy p.Pulikowskiego. Nie wykluczam natomiast, że dla osób które nie miały z taką tematyką jeszcze do czynienia konferencja może być przydatna i w późniejszym wieku. Ostatnio np. dostałam od kolegi link z inną konferencją księdza jako wielkim odkryciem w wieku 38 lat:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna ta konferencja! Kiedys się z nia rzeczywiście spotkałam, ale wart bylo sobie przypomniec. Dziekuje!

  OdpowiedzUsuń
 3. Super to nagranie. Ks. Pawlukiewicz ma dar do mówienia w taki ciekawy sposób.

  OdpowiedzUsuń
 4. Słuchałam tej konferencji kilkakrotnie z moim narzeczonym. Niestety, i tak mnie skrzywdził i zostawił. Takie treści powinny być przekazywane wcześniej,u progu szkoły średniej lub w połowie gimnazjum. Inaczej wiele życiorysów dziewcząt będzie poszarpanych, zniszczonych. Te treści nie pomogą, gdy ktoś nie będzie wśród takich wartości wychowywany.

  OdpowiedzUsuń