czwartek, 28 lutego 2013

Ostatnia audiencja generalna Benedykta XVI

Wczoraj miała miejsce ostatnia audiencja generalna Benedykta XVI. 200 tysięcy wiernych przybyło, by pożegnać Ojca Świętego i podziękować Mu za te 8 lat wspaniałego pontyfikatu. Ojciec Święty zapewnił: „Nie porzucam krzyża, ale na nowy sposób pozostaję przy Ukrzyżowanym Panu". 

Ojciec Święty podziękował także wszystkim za szacunek i zrozumienie z jaką przyjęli jego decyzję o rezygnacji z powodu wieku i słabnących sił. Zwracając się do Polaków, powiedział: "Ostatnia audiencja generalna jest okazją, by podziękować Bogu za nasze wspólne spotkania. Dziękuję za waszą obecność tu w Rzymie w minionych latach, za wspólną modlitwę, za wszelkie dowody bliskości, sympatii i pamięci".

 Cała audiencja jest przepiękna, umacniająca. Ale dla mnie najmocniejsze były chyba te słowa: "W ciągu tych ostaniach miesięcy odczuwałem, że moje siły słabną i nieustanie prosiłem Boga na modlitwie, aby mnie oświecił swoim światłem. Żebym podjął decyzję właściwą. Nie dla mojego dobra, ale dla dobra Kościoła. Podjąłem ten krok. Z pełną świadomością jego wagi, a także nowatorstwa. Ale z głębokim pokojem ducha. Umiłowanie Kościoła oznacza także odwagę, by podejmować trudne wybory, bolesne. Mające zawsze na względzie dobro Kościoła, a nie samych siebie".


Audiencje można oglądnąć TUTAJ
Warto oglądnąć. Jest bardzo umacniająca.

Polecam Waszej modlitwie Benedykta XVI oraz Kolegium Kardynalskie, które będzie wybierało nowego Papieża.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz