wtorek, 26 lutego 2013

Niewiastę dzielną któż znajdzie... - Majówka dla kobiet

W dniach 3 - 5 maja 2013r. (piątek - niedziela) na ul. Zamoyskiego 56 w Krakowie odbędzie się Majówka dla kobiet.

Sesja ma na celu ukazanie piękna i godności bycia kobietą we współczesnym świecie. Jest to szczególna okazja, aby kobiety, dla których wiara w Boga i wartości chrześcijańskie odgrywają istotną rolę, mogły wspierać się nawzajem, spotkać z mądrymi i rozumiejącymi ich problemy kobietami, wspólnie pomodlić się i nabrać siły do tego, aby swoim pięknem i miłością promieniować na środowiska, w których żyją i pracują. Zachęcam do udziału! To będą wyjątkowe chwile.


Ubiegłoroczna Majówka (TUTAJ), na której gościliśmy Dorothy Cummings, stała się inspiracją i pasem startowym Dzielnych Niewiast.

W tym roku zaprosiliśmy Gabriele Kuby, wyjątkową, dzielną kobietą, pisarkę, matkę trójki dzieci, socjolog. W roku 1997 po ponad dwudziestoletnich poszukiwaniach  w dziedzinie ezoteryki i psychologii oraz fascynacji ideologią New Age, nawróciła się na katolicyzm. Obecnie jest znana jako autorka książek, publicystka i prelegentka. Odkrywa ślepe uliczki współczesnego społeczeństwa, zagrożenia związane z przemycaniem okultyzmu i satanizmu w książkach dla dzieci i młodzieży, wprowadzaniem do przedszkoli tzw. seksedukacji (pokazuje jak wielką krzywdę wyrządziło to niemieckim szkołom i dzieciom) oraz niebezpieczeństwo rewolucje genderowej.


Gabriele podczas swojego pobytu w Polsce udzieliła wywiadów, których można odsłuchać:
-> 2007 rok: TUTAJ (część 1) i TUTAJ (część 2)
-> 2013 rok: TUTAJ.
(POLECAM POSŁUCHAĆ. REWELACJA!)


Rozmowa z Gabriele Kuby w prasie polskiej:

Najnowszy artykuł o teorii gender wpychającej się w programy nauczania w Polsce znajduje się TUTAJ


Zapraszam do udziału w majówce i spotkaniu z Gabriele Kuby. Będzie możliwość wysłuchiwania czterech Jej konferencji oraz czas na zadawanie pytań. Szczegółowy program Majówki i formularz zgłoszeń znajduje się TUTAJ.

Do niezwykle cennych Jej pozycji wydanych w języku polskim należą:


"Rewolucja genderowa. Nowa ideologia seksualności" - omawia zjawisko tzw. „gender mainstreaming" dotyczące sfery zachowań seksualnych. Odpowiada na trzy fundamentalne pytania: Czy dyktatura ideologii relatywizmu etycznego przerodzi się w dyktaturę realnej polityki społeczno-kulturowej? Czy kultura ludzka może istnieć bez obiektywnych i obowiązujących wartości i norm moralnych? Co my, uczniowie Jezusa Chrystusa z XXI wieku, możemy i powinniśmy czynić wobec „dyktatury ideologii relatywizmu" i „tyranii seksualizacji"? Analizy powstania, rozwoju i konsekwencji tych zjawisk oraz obecnej sytuacji, poparte obszerną i aktualną dokumentacją naukową, wyrażają nie tylko głębokie i uzasadnione obawy naukowca o przyszłość chrześcijańskiej Europy i świata ludzkiej kultury, aie również-jeśli nie przede wszystkim - katolickiej małżonki i matki, która troszczy się o przyszłość „wszystkich naszych dzieci".

"Harry Potter dobry czy zły?"- Autorka pokazuje tu, że w książkach o Harrym Potterze zło jest stale obecne- z narastającą z tomu na tom intensywnością - a jego obraz bardzo starannie fałszowany. Lektura tych książek powoduje, że znika w świadomości naturalna bariera chroniąca przed magią i innymi praktykami okultystycznymi, zarówno u poszczególnych czytelników, jak i w całym społeczeństwie. "Harry Potter - dobry czy zły?" jest precyzyjną analizą metod, za pomocą których ten proces się odbywa. W liście z 7 marca 2003 roku kardynał Jozeph Ratzinger tak napisał do Gabriele Kuby:  „Dobrze, że wyjaśnia pani sprawę Harry’ego Pottera, ponieważ jest to subtelne uwiedzenie, które oddziałuje niepostrzeżenie, a przez to głęboko, i rozkłada chrześcijaństwo w duszy człowieka, zanim mogło o­no w ogóle wyrosnąć”.

4 komentarze:

 1. Ja byłam w zeszłym roku, polecam :-)
  Alicja wygłosiła swoje piękne świadectwo.
  Wtedy narodziły się dzielne niewiasty. Główne role w "Tworzeniu DN" grali: Ojciec Paweł i Alicja.
  Jesteście różni, ale oboje macie piękne dusze.
  Miło było Was obserwować wtedy. :-)
  dddak

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aguś, to chyba nie ma znaczenia, kto jakie role grał. Ważne, że dzieło powstało i się pięknie rozwija. Choć bardzo Ci dziękuje, za docenienie.

   A dla ścisłości dodam, że gdyby nie te 20 kobiet, które wtedy zostały po Majówce (wśród Nich także Ty), to kto wie, czy w ogóle DN by powstały;)Pamiętam to spotkanie bardzo dokładnie - sala 113, dookoła same kobiety... Bałam się trochę wtedy tej grupy;) A okazała się ona dla mnie tak wielkim błogosławieństwem.

   Usuń
  2. Jeśli przekraczamy coś czego się boimy to tym większe zwycięstwo...no ale jesteśmy stale w drodze.
   Dobrego dnia!
   dddak

   Usuń
 2. Alu, a ja zapraszam Wszystkich, obojętnie od płci, 10-12 maja w Bieszczady na rekolekcje z ks.Markiem i Missio Christi:) http://www.caritasrajskie.pl/node/332

  OdpowiedzUsuń