niedziela, 3 marca 2013

Spotkanie marcowe DN w Krakowie - podsumowanie

Wczoraj miało miejsce marcowe spotkanie Dzielnych Niewiast w Krakowie. Każde z tych naszych spotkań jest wyjątkowe. Pomimo iż programowo są do siebie podobne, to jednak wytwarza się podczas nich odmienny, specyficzny klimat. Jest to oczywiście związane z różnorodnością kobiet, które przyjeżdżają (wczoraj prawie 70) i bogactwem, które każda z Nich wnosi. Wczorajsze spotkanie upłynęło pod znakiem niezwykłego spokoju.

Rozpoczęłyśmy o godzinie 8:00 nabożeństwem pierwszosobotnim w kaplicy klasztornej. Jest to nasza odpowiedź na wezwanie Matki Bożej Fatimskiej, by w ten sposób wynagradzać Jej Niepokalanemu Sercu za zadane grzechy i zniewagi (TUTAJ). Ona jest najdoskonalszą i najdzielniejszą z niewiast – pragniemy Jej słuchać. Ta poranna modlitwa to także przestrzeń,  w której powierzane jest Bogu i Maryi całe sobotnie spotkanie. W której prosimy o jego błogosławione owoce i dziękujemy Bogu za dar Dzielnych Niewiast.

Przywitanie w sali kominkowej
O godzinie 9:00 uczestniczki grup warsztatowych zebrały się razem w sali kominkowej. Tam nastąpiło przywitanie, przedstawienie prowadzących i siebie nawzajem, krótka modlitwa oraz błogosławieństwo ojca Pawła na cały dzień. Po nim podzieliłyśmy się na poszczególne grupy warsztatowe: wizaż I, wizaż II, wizaż III, warsztaty pracy z emocjami i rozeszłyśmy się do przydzielonych sal.

Elżbieta Michalska
1) Wizaż I prowadziła Ela Michalska. Pomogła Ona określić  typ kolorystyczny każdej uczestniczek oraz przyporządkować go do poszczególnych palet barw (wiosna-lato-jesień-zima). Wyjaśniła także sposób doboru barw oraz zasady łączenia kolorów dla każdej z pań.
Uczestniczki wizażu I

Palety barw dla każdego typuJolana Podwysocka
2) Wizaż II prowadziła Jolana Podwysocka. Na tej części omawiałyśmy typy sylwetek kobiecych (klepsydra-gruszka-prosty) oraz sposób projektowania swojej sylwetki, który polega głównie na podkreślaniu zalet każdego z typów. Pani Jola zapoznała nas także z metodą doboru form, kształtów garderoby oraz  poszczególnych akcesoriów, tj. biżuterii, pasków, zegarków, butów, torebek, teczek, oprawek do okularów a także o zasadach doboru biustonoszy.
Uczestniczki wizażu IIJoanna Stawowska
3) Wizaż III prowadzony był przez Joannę Stawowską. Ta część obejmowała przybliżenie cech podstawowych typów stylistycznych oraz test pomagający określić styl ubioru każdej z uczestniczek warsztatów. Omówiona została także niepowtarzalność klimatu, który otacza każdą z kobiet oraz kierunek w jakim zmierzamy, aby odkryć przed sobą i otoczeniem swoje najpiękniejsze i najważniejsze atuty urody.
Uczestniczki wizażu IIIEwa Fus-Kubacka
4) Warsztaty pracy z emocjami prowadziła Ewa Fus-Kubacka. Obejmowały one zagadnienia: emocje i uczucia - po co są, czego bronią, co sygnalizują? trudne uczucie - jak sobie pomóc? Trudne uczucia po mojej stronie, problem po stronie drugiej osoby- czyli kto mówi, kto słucha? "Nie jest miłością to, co czujesz, ale to co postanawiasz "- uczucia a wola. Hierarchia uczuć potrzeb i wartości- co  mają coś ze sobą wspólnego? Inwentarz mojej złości
Uczestniczki warsztatów o emocjach


Warsztaty zakończyły się o 12:30 i do 13:00 był czas na indywidualne konsultacje z Paniami ekspertkami.

O 13:15 miałyśmy wspólny obiad.

Duchowy wizaż
Od 14:00 rozpoczął się tzw. "duchowy wizaż", czyli dopełnienie tego, co działo się przed południem. Było to takie przekierowanie wrażeń i emocji przedpołudniowych na Jezusa. Bo prawda jest taka, że warsztaty są nam bardzo przydatne, wiele pomagają odkryć i bardzo umacniają, ale jednak najważniejszym naszym wizażystą, psychologiem i terapeutą jest JEZUS CHRYSTUS. To On ma moc przemiany naszych kobiecych serc, uzdrawiania ich, budzenia w nas kobiecej godności, siły, samoakceptacji i szacunku do siebie. Ten nasz duchowy wizaż również składał się z czterech części:

1) Modlitwa uwielbienia prowadzona przez Marysię oraz ekipę muzyczną. Dziękujemy Ci Marysiu za to, że jak matka, uczysz nas tej pięknej modlitwy uwielbienia Boga oraz Wam dziewczyny, za animację muzyczną.

2) Eucharystia, która tym razem sprawowana była w intencji Jubilatek i Solenizantek lutowych: Marii D., Agaty S., Agaty R., Agaty W., Doroty M., Teresy B., Bernatki M., Danusiu P., Ani W., Wioli P., Krysiu Ł, Asi. Otaczajmy je nadal opieką modlitewną. Eucharystię celebrował oraz słowa homilii wygłosił o. Marek Urban CSsR, któremu serdecznie dziękujemy za otwartość i zaangażowanie.

3) Konferencja o Sakramentach Kościoła, którą również wygłosił o. Marek (nagranie niebawem).  

4) Adoracja Najświętszego Sakramentu, czyli opalanie się w promieniach Bożej Miłości. To był wyjątkowy czas dla każdej z nas. Pan Bóg przemawiał do naszych serc tak bardzo indywidualnie i osobiście. Przytulał nas mocno!

Duchowo łączyłyśmy się ze  wszystkimi Dzielnymi, które kiedykolwiek brały udział w naszych spotkaniach, a które nie mogły przybyć z różnych względów. Otaczałyśmy Was serdeczną modlitwą, szczególnie nieobecne jubilatki i Solenizantki lutowe. Wszystkim chorym niewiastom zycze szybkiego powrotu do zdrowia. Smutnym i przygnębionym - doświadczenia ogromnej radości płynącej ze Źródła Życia - Jezusa Chrystusa.

We wszystkich Waszych intencjach  oraz w intencjach całego dzieła Dzielnych Niewiast i w intencjach o. Pawła,  prowadzona jest przez cały tydzień modlitwa adoracyjna, do której zachęcamy wszystkie Dzielne Niewiasty. Idea jest taka, aby wybrać sobie jedne dzień w tygodniu, a tym dniu jedno „pół godzinki”, które poświecimy właśnie na adorację. Forma modlitwy dowolna. Może to być Różaniec, może być modlitwa spontaniczna, albo po prostu – nic-nie-robienie, nic-nie-mówienie. Tylko wpatrywanie się w Oblicze Jezusa i odpoczywanie w Nim. Tak jak w tej piosence...


Jeśli podejmiesz decyzję o stałej Adoracji Twojego Pana, Mistrza i Zbawiciela, sama zobaczysz za jakiś czas, że to będą najpiękniejsze chwile w ciągu dnia. Bo Jezus tak wiele daje...
 
Po wizażu duchowym przyszedł czas na podzielenie się tym, co się w nas działo od samego rana. Czas na wypowiedzenie emocji, ale także czas na podzielenie się tym, jak rozumiemy i przezywamy Sakramenty Święte, czy doceniamy ich wagę w naszym życiu. Zostałyśmy podzielone na 10 grup i wraz z osobami prowadzącymi udałyśmy do przydzielonych sal.


 
Dzień zakończyłyśmy wspólną kolacją i tzw. ‘rundką’.

Dziękujemy wszystkim Dzielnym, które przybyły na spotkanie. Każdej z osobna dziękuję za ubogacenie tego spotkania Twoją duchowością, indywidualnością, siłą i pięknem.  Dziękuję również tym z Was, które zatroszczyły się o nasze żołądki i przyniosły owoce oraz ciasto. A także tym, które przybyły w piątek, by przygotować sale na spotkanie oraz zostały wieczorem w sobotę, by je uporządkować.


To był piękny i błogosławiony dzień!
DZIĘKUJĘ CI DOBRY I KOCHANY PANIE BOŻE!

PS: Jeśli któraś z Pań chciałaby się podzielić tym, co przeżyła na spotkaniu sobotnim, będzie to mile widziane. Można to zrobić w komentarzach wybierając profil 'Anonimowy'. Zachęcam. Proszę tylko o pozostawienie swojego imienia lub inicjałów, żebyśmy wiedziały która z Was jest autorką pozostawionych słów.

Poprzednie spotkania Dzielnych Niewiast są opisane w zakładce bocznej "Dzielne Niewiasty - spotkania" oraz pod linkami:

17 komentarzy:

 1. Ja dziękuję za ten piękny, spokojny i błogosławiony czas. Ponownie dużo wyniosłam i doświadczyłam wiele ciepła.

  Dziękuję każdej z Was za ten cudowny dzień. Łączę się z Wami myślami i obejmuję modlitwą całą naszą Wspólnotę.

  Dziękuję Marysi za opiekę duchową i Ali za perfekcyjną organizację. Ojcu Markowi za wiele wnoszące do mojego życia słowa o sakramentach. Mojej grupie muzycznej - za piękną animację muzyczną, która mi osobiście jeszcze bardziej pozwala przeżyć całą część duchową.

  Chwała Panu za to piękne i potrzebne dzieło Jego! Z Bogiem dziewczyny.

  Ania A.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki Alu za wyjątkowo szybkie sprawozdanie :-)
  Bardzo się cieszę że mogłam się z wami wczoraj spotkać dziewczyny. Zawsze się bardzo cieszę na to spotkanie, choć czasu brakuje na dłuższe rozmowy, ale może znajdzie się taki czas na rekolekcjach. Cieszę się że mogę posługiwać muzycznie, wymaga to sporego zaangażowania i walki, ale wszelki trud dla Boga smakuje inaczej...Dziękuję Panu Bogu i całej grupie muzycznej, myślę że idziemy do przodu ;-)

  Dziękuję jeszcze Danusi i Joasi za wspólny wieczorny śpiew.
  Bogu niech będą dzięki!
  dddak

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję przede wszystkim Ali, Marysi i O. Pawłowi za podjęcie trudu tworzenia Dzielnych Niewiast.
  Myślę,że powoli stajemy się wspólnotą.
  Piękno tych spotkań polega na tym, że mimo różnorodności jesteśmy w jedności a wspólna modlitwa daje umocnienie.
  Dziękuję grupie muzycznej, grupie dzielenia.
  Aga! Dziś od rana śpiewam " Jezu tyś jest światłością mej duszy..." MG

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się że sobie podśpiewujesz ;-) Pieśń piękna i chyba spodobała się Panu.
   dddak

   Usuń
 4. Dziękuję przede wszystkim Ali, Marysi, O. Pawłowi za podjęcie tworzenia Dzielnych Niewiast.
  Piękno wczorajszego spotkania polegało na wspólnym byciu razem, modlitwie,
  dzieleniu się.
  Myślę, że zaczynamy tworzyć wspólnotę.A modlitwa jest naszą siłą.
  Dziękuję O. Markowi za homilię o synu marnotrawnym.
  Pozdrawiam muzyczne i grupę dzielenia MG

  OdpowiedzUsuń
 5. Pomimo, że nie byłam w Krakowie chciałabym zachęcić uczestniczki do napisania kilku słów wrażeń. Nic tak nie buduje innych jak świadectwo:) Tym bardziej, że w spotkaniach bierze udział ok. 70 kobiet....Samo zaglądanie na bloga to branie, a można też coś od siebie dać, zwłaszcza, że anonimowo:) Alu, mam nadzieję, że nie wtrącam się zbytnio...najwyżej nie przepuścisz tego komentarza...
  Słyszałam, że pytano o mnie w kuluarach, dlatego powtórzę, że nie jestem Dzielną ze spotkań. Po prostu znam o. Pawła, Alę, Marysię... jeszcze z rekolekcji w Lubaszowej i z Missio Christi. Sympatyzuję:)

  PS. W środę mam dawać świadectwo na rekolekcjach dla młodzieży szkolnej. Niesamowite, ponieważ dokładnie w 19ą rocznicę przyjęcia Jezusa (byłam wówczas w I kl.LO). Wspierajcie mnie proszę modlitwą. Dziękuję.  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja się już pomodliłam, postaram się pamiętać w środę też ;-)
   Skoro jesteś jednym z najbardziej aktywnych uczestników bloga to myślę że musisz przyjechać na dzielne. ;-)
   dddak

   Usuń
  2. Ja się przyłączam do powyższego zaproszenia:). Chętnie poznamy MZ:). Niech Duch Święty działa w środę.
   Z Bogiem
   Ania A.

   Usuń
  3. Dziękuję za modlitwę. Nie muszę, ale kto wie... Wszystkie aktywne w jednym miejscu;)

   Usuń
  4. Ja też dziękuję organizatorom i uczestniczkom za spotkanie w sobotę, dziękuję też Jezusowi za to że nie pozwolił mi zrezygnowałać z uczestnictwa pomimo pokus w tym kierunku. Byłam po raz pierwszy i nie żałuję.
   Uczestniczyłam przed południem w wizażu II, prowadziła Pani Jola Podwysocka. Dziękuję Prowadzącej za wspaniałe zajęcia, za szacunek do Każdej z nas, za ukazywanie piękna i wyjątkowości w naszym wyglądzie, za delikatność i zaangażowanie!
   Dziękuję też Każdej z Obecnych Niewiast za zaangażowanie w modlitwę na naszej Eucharystii i Adoracji.Cieszyłam się tym , że jest tak wiele Kobiet, które podobnie jak ja trwają przy Jezusie, poszukują Go i pragną powierzać Mu swoje sprawy. To wzmacnia moją wiarę. Dziękuję też za grupkę dzielenia. Cieszę się że te spotkania są miejscem dzielenia się życiem, wspierania się w wierze i odkrywania na nowo swojego życia w świetle wiary w Ojca, Jezusa i Ducha Świętego!
   Pozdrowienia !
   Monika W.

   Usuń
  5. Agnieszko, Aniu....dziękuję za modlitwę. Bóg działał i przeżyłam;)
   W kościele w którym odbywały się rekolekcje są relikwie św. Joanny Beretty Molla, zatem polecałam jej powiernictwu wszystkie dzielne panny, które pragną spotkać dzielnego mężczyznę:D Jej narzeczeństwo i małżeństwo z Piotrem zawsze była dla mnie wzorem pięknej relacji miłosnej.

   Usuń
  6. Super ;-) Cieszę się że przeżyłaś :-)
   dddak

   Usuń
 6. A ja znowu byłam nieobecna:( Mała Magdalena jest osóbką nader absorbującą czas i nieudało nam się pojawić na spotkaniu. Niemniej, pamiętam o Was wszystkich moje Kochane Siostry w modlitwie (o ojcu Pawle oczywiście również). Mam nadzieję na kwietniowe spotkanie...
  Pozdrawiam, z Panem Bogiem,
  Kasia Sz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasia!!! Hurrrraaa!!! Cudownie, że się odzywasz do nas. Bardzo tego potrzebujemy;) Tęsknimy już za Tobą ogromnie!

   Również mam nadzieję, ze w kwietniu się pokażecie choć na małą chwilkę. Otaczam modlitwą. Błogosławię!

   Usuń
  2. Hej Kasia :-) miło mi słyszeć ciebie, a właściwie czytać ciebie.
   Tęsknimy i pozdrawiamy czule ciebie i malutką.
   :-*
   dddak

   Usuń
 7. Dla mnie to był błogosławiony czas!
  KW

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękujemy za fantastyczne spotkanie w marcu!
  Dzięki woli Bożej przeżyłyśmy wśród Was niesamowite chwile!
  Wiele radości sprawiło nam przebywanie wśród tylu wyjątkowych kobiet, w atmosferze modlitwy.
  Dziękujemy: Ali za wspaniałą organizację, Marysi za naukę modlitwy, p. Eli Michalskiej za subtelną, serdeczną pomoc w odkrywaniu piękna w sobie, Marcie (muzycznej)za ciepło, które roztacza.
  Agnieszka i Marta

  OdpowiedzUsuń