czwartek, 14 marca 2013

Kwietniowe spotkanie DN w Krakowie. Zapraszmy!

Najbliższe spotkanie Dzielnych Niewiast w Krakowie odbędzie się 6 kwietnia (sobota) w klasztorze Ojców Redemptorystów przy ul. Zamoyskiego 56 (wejście przez furtę klasztorną). Spotkanie jest formą otwartą i niezobowiązującą. Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowanie Panie!

Program spotkania jest następujący: o godzinie 8:00 w kaplicy klasztornej rozpocznie się nabożeństwo pierwszosobotnie (dla chętnych). Maryja, najdzielniejsza z Niewiast, wzywa w swoim orędziu do modlitwy wynagradzającej za zniewagi zadane Jej Niepokalanemu Sercu (więcej o nabożeństwie TUTAJ).

Od 8:30 w sali kominkowej czynna będzie recepcja, można przybyć wcześniej i na spokojnie napić się kawy/herbaty czy tez przegryźć coś słodkiego. Punk 9:00 rozpoczynamy spotkanie! Przywitamy się krótką wspólną modlitwą zawierzenia, po której ojciec Paweł pobłogosławi nam na cały dzień. Następnie zostaną przedstawione Panie prowadzące warsztaty: Elżbieta Michalska (Wizaż I), Jolanta Podwysocka (Wizaż IV), Joanna Stawowska (IV), Ewa Fus-Kubacka (Warsztaty pracy z emocjami) oraz Alicja Libura-Gil (Warsztaty ruchowe modelujące sylwetkę). Po tym zrobimy sobie naszą rundkę, czyli każda z przybyłych Pań będzie mogła się nam przedstawić. Następnie podzielimy się na poszczególne grupy warsztatowe i udamy się do przydzielonych sal. Warsztaty będą trwały do godziny 12:30, po czym przez pół godziny będzie czas indywidualnych konsultacji z naszymi ekspertkami.

Krótka charakterystyka warsztatów:

Wizaż I - to określenie typu kolorystycznego każdej z uczestniczek, sposób doboru barw oraz zasady łączenia kolorów.

Wizaż IV, czyli sztuka makijażu. Bardzo prosimy o przyniesienie ze sobą na warsztat z makijażu: lusterko, podkład, puder, tusz do rzęs, pozostałe kosmetyki kolorowe, których Panie używają na co dzień , pędzle, krem dzienny. Prosimy bardzo o przybycie na warsztat bez makijażu, ewentualnie szybkie zmycie przed zajęciami np. mokrymi chusteczkami do demakijażu.

Warsztaty pracy z emocjami obejmują zagadnienia: emocje i uczucia - po co są, czego bronią, co sygnalizują? trudne uczucie - jak sobie pomóc? Trudne uczucia po mojej stronie, problem po stronie drugiej osoby- czyli kto mówi, kto słucha? "Nie jest miłością to, co czujesz, ale to co postanawiasz "- uczucia a wola. Hierarchia uczuć potrzeb i wartości- co  mają coś ze sobą wspólnego? Inwentarz mojej złości.

Warsztaty ruchowe modelujące sylwetkę obejmują zakres ćwiczeń, które pozwalają wymodelować poszczególne partie ciała. W kwietniu szczególny nacisk będzie położony na mięśnie brzucha. Każda z uczestniczek otrzyma zestaw ćwiczeń, które będzie mogła wykonywać później sama w domu.

W związku z tym, ze naszym celem jest kompleksowe ujęcie kobiety - coś dla ciała, psychiki, ale też dla ducha, NIE PRZYJMUJEMY ZGŁOSZEŃ NA SAME WARSZTATY PRZEDPOŁUDNIOWE. Proszę pamiętać o tym, przy zapisywaniu.


O godzinie 13:15 zapraszamy na wspólny obiad.

O 14:00 rozpocznie się tzw. wizaż duchowy, czyli cykl: modlitwa uwielbienia - Eucharystia - Konferencja - Adoracja Najświętszego Sakramentu. Bo prawda jest taka, że zarówno warsztaty wizażu, pracy z emocjami czy warsztaty ruchowe stanowią bardzo ważną część kobiecych spotkań i są nam bardzo potrzebne, ale jednak najważniejszym naszym wizażystą, instruktorem i  psychologiem jest JEZUS CHRYSTUS. To On ma moc przemiany naszych kobiecych serc, uzdrawiania ich, budzenia w nas kobiecej godności, siły, samoakceptacji i szacunku do siebie.

Po adoracji zapraszamy do grupek dzielenia, a po nich na wspólną kolację podsumowującą dzień. W tym miesiącu wyjątkowo zaprosimy chętne panie do wzięcia udziału w wieczorze modlitwy uwielbienia.

Plan spotkania całodniowego:

8:00 Nabożeństwo pierwszosobotnie w kaplicy klasztornej na II piętrze (dla chętnych Pań)
8:30 Recepcja - kawa, herbatka, ciastko (sala kominkowa w ogrodzie)
9:00 Wspólna modlitwa zawrzenia dnia, błogosławieństwo oraz przedstawienie się
9:30 Warsztaty: Wizaż I - IV; Warsztaty pracy z emocjami; Warsztaty ruchowe modelujące sylwetkę
13:15 Obiad
14:00 Modlitwa uwielbienia
14:30 Eucharystia
15:30 Konferencja
16:30 Adoracja
17:30 Dzielenie w grupach
18:30 Kolacja + podsumowanie dnia
19:30 Wieczór modlitwy uwielbienia

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowanie Panie na spotkanie! Formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ. Można zapisywać się również drogą mailową na adres: dzielne.niewiasty@redemptor.pl  
Koszt udziału: 20 zł warsztaty + 15 zł obiad + 5 zł kolacja.

Poprzednie spotkania Dzielnych Niewiast są opisane w zakładce bocznej "Dzielne Niewiasty - spotkania" oraz pod linkami:
__________________________________________________________________

Tego postu nie komentuj, ponieważ podczas przenoszenia go na pozycję pierwszą, komentarze znikają.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz