piątek, 31 lipca 2015

Mężczyzna wobec kobiety

"Mężczyzna wobec kobiety" to konferencja Michała Piekary z 2012 r. w zamyśle przeznaczona dla mężczyzn (konkretnie głoszona do mężczyzn św. Józefa w Krakowie). Polecam ją jednak nie tylko mężczyznom wokół nas, ale także nam. Dlaczego?


Nie tylko dlatego, że Michał mówi ciekawie, mądrze, obrazowo, precyzyjnie nazywając rzeczy po imieniu. Ale przede wszystkim dlatego, że pokazuje nam inną (prawdziwszą?) twarz mężczyzny. Tę 'wewnętrzną' twarz, której często jako kobiety nie dostrzegamy, zatrzymując się jedynie na tym, co zewnętrzne, co tylko powierzchowne, co pozorne. I choć mężczyzny nigdy do końca nie zrozumiemy, to jednak wysłuchanie tej konferencji i wcielenie pewnych sugestii w życie, może przyczynić się do polepszenia relacji i wzmocnienia więzi. Polecam, słucha się miło, z dużym zainteresowaniem.13 komentarzy:

 1. Rewelacja. Dziękuję ogromnie za "wyszperanie" tej konferencji;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cała przyjemność po mojej stronie;) Pozdrawiam ciepło

   Usuń
 2. "Bóg z tymi, którzy Go miłuje, współdziała we wszystkim dla ich dobra". Amen! Chwała Panu

  OdpowiedzUsuń
 3. Pan Michał jest świetny w tym co robi, mam jedną z jego książek, godna polecenia jak wszystkie pozostałe jego autorstwa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Diano za Twój komentarz i za Twoją obecność z nami w przestrzeni DN. Zaglądam czasem także do Ciebie i mam nadzieję, że uda nam się spotkać kiedyś także w rzeczywistości realnej, a nie tylko wirtualnej. Pozdrawiam Cię ciepło i życzę wszystkiego Bożego w życiu!

   Usuń
  2. Pani Alicjo dziękuję :) odpisałam także na maila. Uważam, że DN to piękna inicjatywa. Cieszę się, że są takie spotkania i jestem bardzo ich ciekawa. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie to myślę że w przyszłym roku akademickim pojawię się w Krakowie na dłużej.
   Również życzę wszystkiego co Boże i dużo miłości!

   Usuń
  3. Zapraszam serdecznie;) Zaczynamy we wrześniu i tak co miesiąc do czerwca. Szczegółowe informacje o spotkaniach (terminy, program) znajdują się pod linkiem:
   http://www.dzielneniewiasty.blogspot.com/search/label/DN%20Spotkania

   Usuń
 4. Poznałam Michała w listopadzie, uczestniczył z rodziną w IV Podkarpackim Forum Charyzmatycznym w Krośnie. Kojarzyłam ich z książek, które kiedyś były dla mnie ważne (a zobaczyłam je po raz pierwszy w Lubaszowej) i zwyczajnie podeszłam, żeby podziękować. Przesympatyczna rodzina:) MZ

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miły gest. Myślę, że bardzo wzmacniający dla Nich. Na pewno mają poczucie misji i celu, ale trudności także przychodzą. Wówczas dobre słowo drugiego człowieka daje umocnienie.
   Pozdrawiam ciepło Gosiu.

   Usuń
  2. Tak, miałam później też z nim kontakt mailowy. Warto zajrzeć na ich stronkę i fb Michała, nawet jeśli nie ma się konta, MZ

   Usuń
  3. fb Michała jest podlinkowany powyżej (pod jego imieniem i nazwiskiem).
   Link do Fundacji pełna Chata:
   https://www.facebook.com/PelnaChata

   Dzięki Gosiu

   Usuń
 5. Dzięki Alicjo za tę konferencję. Warto posłuchać:-) Ewa

  OdpowiedzUsuń