poniedziałek, 20 stycznia 2014

Sprawozdanie ze styczniowego spotkania DN w Warszawie

W minioną sobotę odbyło się kolejne spotkanie Dzielnych Niewiast w Warszawie. Zamieszczam sprawozdanie Danusi, odpowiedzialnej za DN w Warszawie:

"W sobotę 18 stycznia w Warszawie odbyło się kolejne, trzecie spotkanie Dzielnych Niewiast. Rozpoczęłyśmy o godzinie 9:00 wspólną modlitwą, powitaniem przybyłych pań i przedstawieniem pań prowadzących warsztaty tańca uwielbienia (z diakonii tańca wspólnoty "Woda Życia"). Modlitwę poprowadził oraz błogosławieństwa na cały dzień udzielił o. Kazimierz Piotrowski CSsR (który zastąpił w tym dniu opiekuna duchowego DN Warszawa - o. Grzegorza Ruszaja CSsR).
Od godziny 9:30 do 12:30  miałyśmy warsztaty tańca uwielbienia prowadzone przez Annę Szymczuk i Annę Czapnik (więcej o modlitwie przez taniec TUTAJ). Mottem spotkania były słowa:
„Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że nie należycie do samych siebie? Za wielką bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!” (1Kor 6,19-20)


Bądź uwielbiony Panie...
...w naszym życiu...
Po krótkim wprowadzeniu w specyfikę i wielowiekową tradycję modlitwy tańcem rozpoczęłyśmy naukę. Modliłyśmy się do Ducha Świętego, wielbiłyśmy Boga i Jego Miłość do nas i naszej kobiecości.

Uczyłyśmy się wyrażać
... w naszych ciałach...
... w naszych kobiecych sercach.
tańcem naszą miłość i
wdzięczność do Stwórcy i Ojca. Nasze prowadzące umiejętnie poprowadziły nas przez początkowe trudności i pomogły otworzyć się na akceptację siebie w modlitwie i poprowadziły do radosnego wielbienia Pana całą swoją istotą.

Taniec w Starym Testamencie
Mogłyśmy poczuć bogactwo, jakie niesie ze sobą modlitwa tańcem i jakie piękno z nas wydobywa. Piękno, które pochodzi od Pana i Nim jaśnieje.
Taniec w Nowym Testamencie

 Zakończyłyśmy taniec modlitwą dziękczynienia.


Po odpoczynku i pysznym obiedzie rozpoczęłyśmy o godzinie 14:00 duchowy wizaż: modlitwę uwielbienia, Eucharystie, konferencję, adorację.

W modlitwie uwielbienia przygotowałyśmy się do spotkania z Panem w Eucharystii.
o. Kazimierz Piotrowski CSsR
Eucharystię sprawował o. Kazimierz Piotrowski CSsR. 
Wygłosił także homilię, której tematem było nasze odkupienie w Jezusie Chrystusie.

Elżbieta Pakusińska
Po Eucharystii konferencję „Najpiękniejsza relacja” wygłosiła Elżbieta Pakusińska ze wspólnoty Misio Christi.

Adorację Najświętszego Sakramentu poprowadził o. Kazimierz Piotrowski CSRS.

Po Adoracji odbyło się dzielenie w grupie, a następnie spotkałyśmy się na herbacie i słodkościach, spędziłyśmy miły czas na rozmowie i dzieliłyśmy się wrażeniami.

Po podsumowaniu spotkania błogosławieństwa udzielił o. Kazimierz. 

Dziekuję wszystkim uczestniczkom spotkania za przybycie i  ubogacenie czasu spotkania swoją osobą, modlitwą, uśmiechem.

Zapraszamy na następne spotkanie, które odbędzie się 1 lutego. Szczegółowy plan spotkania oraz zapisy: TUTAJ

Do zobaczenia! Danusia2 komentarze:

  1. POZDRAWIAM Z KRAKOWA WSZYSTKIE DZIELNE NIEWIASTY Z DN-WARSZAWA! SUPER DZIEWCZYNY, ZE JESTEŚCIE!

    OdpowiedzUsuń
  2. Cieszę się, że warszawskie Dzielne Niewiasty rozwijają skrzydła. Niech Duch Święty was prowadzi. Powierzam was w modlitwie. o. Paweł

    OdpowiedzUsuń