piątek, 22 maja 2015

Zapraszamy na spotkanie DN Junior do Krakowa!

Zapraszamy na pierwsze spotkanie DN Junior, które odbędzie się w Krakowie 14 czerwca (ul. Zamoyskiego 56) w dwóch grupach wiekowych: 6-12 lat oraz 13-16 lat. Koordynatorem spotkań DN Junior jest Małgorzata Kudłacz (kontakt: makud@wp.pl), opiekunem duchowym o. Paweł Drobot CSsR. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy serdecznie! (Zapisy: makud@wp.pl). 

Plan spotkania:
14.30 - Rozpoczęcie i przywitanie uczestniczek.
15.00 17:00 – Zajęcia dla dziewcząt w dwóch grupach wiekowych (6-12 lat oraz 13-16 lat), prowadzą: Beata Kołodziej, Anna Kołodziej (opis warsztatów poniżej).
15:00-17:00 - Równolegle spotkanie dla mam/cioć/babć/opiekunek, z którymi dziewczynki przyjadą: konferencja o. Pawła Drobota CSsR, adoracja, możliwość spowiedzi i rozmowy z kapłanem).
17.00 – Przerwa.
17.15 – Msza Święta.
18.15 – Kolacja i podsumowanie spotkania.

Polecamy modlitwie to nowe dzieło Dzielnych Niewiast. 
(fot.archiwum DN)

Warsztaty dla dziewcząt I (grupa młodsza) -  temat: "Dobrze być sobą" . Na zajęciach przypomnimy sobie bajkowych bohaterów z ulubionych książek i filmów. Zastanowimy się wspólnie nad tym, kto nam się podoba najbardziej i dlaczego.  Przy okazji odpowiemy sobie na pytania : " Co to znaczy oceniać siebie i innych?", "Co to są kryteria oceny?", "Czy możemy podobać się sobie i innym?", "Jak na mnie patrzy Bóg?". Przekonamy się, że możemy same siebie polubić i cieszyć się z bycia z sobą.

Warsztaty dla dziewcząt I (grupa starsza) -  temat: "Dobrze być sobą" . Na zajęciach odpowiemy sobie na pytania : " Co to znaczy, że Bóg stworzył mnie kobietą", "Czy piękno jest potrzebne ?", "Czy możemy podobać się sobie i innym - i jak to zrobić?", "Jak na mnie patrzy Bóg?".  Tematyka warsztatów będzie dotyczyła zagadnień z konferencji dla kobiet "Odwaga bycia piękną" (Majówka dla kobiet 2015) , jednak forma i treść będzie dostosowana do wieku dziewcząt, uczestniczących w zajęciach.

PROWADZI: Beata Kołodziej, pisarka. Prowadziła warsztaty dla kobiet "Piękno, prawda, powołanie" oraz liczne spotkania autorskie i zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży o różnorodnej tematyce.  Więcej informacji na stronie autorki: www.beata.kolodziej.edu.pl

Warsztaty dla dziewcząt II (grupa starsza) - Zajęcia artystyczne. Na zajęciach nauczymy się, że prostymi sposobami, pomagając sobie nawzajem potrafimy zmieniać świat na piękniejszy. Odpowiemy sobie na pytanie "Czy drzemie we mnie artystyczna dusza?" ,  "Czy mogę sobie zaufać?", "Czy mogę ufać innym?".  Przy okazji dowiemy się jak z szarego papieru i serwetek
można wyczarować. "niespodziankę". Warsztaty będą dostosowane do tematyki zajęć z Beatą Kołodziej.

Warsztaty dla dziewcząt II (grupa młodsza) - Zajęcia artystyczne.  Tematyka jak w warsztatach dla starszej grupy, jednak forma dostosowana do wieku dziewczynek. Na zajęciach przewidziane są dodatkowe osoby do opieki na dziećmi.

PROWADZI: Anna Kołodziej, studentka Terapii Zajęciowej, AWF Kraków.Koszt uczestnictwa: 10 zł od dziewczynki (warsztat + kolacja dla dziecka i opiekuna).3 komentarze:

  1. Duchu Święty oświecaj i prowadź młode dziewczęta Ewa

    OdpowiedzUsuń
  2. Matko Nieustającej Pomocy prowadź dzieło DN i DN Junior, osłaniaj nas. Oblubienico Ducha Świętego módl się za nami

    OdpowiedzUsuń
  3. Niech Pan błogosławi i umacnia wszystkie pomysłodawczynie i prowadzące te warsztaty!!! Pzdr. serdecznie :-) A.NW.

    OdpowiedzUsuń