niedziela, 5 kwietnia 2015

Mistrz i Magdalena

Niedziela Zmartwychwstania Pana

"Maria Magdalena natomiast stała przed grobem płacząc. A kiedy tak płakała, nachyliła się do grobu i ujrzała dwóch aniołów w bieli, siedzących tam, gdzie leżało ciało Jezusa — jednego w miejscu głowy, drugiego w miejscu nóg. I rzekli do niej: Niewiasto, czemu płaczesz? Odpowiedziała im: Zabrano Pana mego i nie wiem, gdzie Go położono. Gdy to powiedziała, odwróciła się i ujrzała stojącego Jezusa, ale nie wiedziała, że to Jezus. Rzekł do niej Jezus: Niewiasto, czemu płaczesz? Kogo szukasz? Ona zaś sądząc, że to jest ogrodnik, powiedziała do Niego: Panie, jeśli ty Go przeniosłeś, powiedz mi, gdzie Go położyłeś, a ja Go wezmę. Jezus rzekł do niej: Mario! A ona obróciwszy się powiedziała do Niego po hebrajsku: Rabbuni, to znaczy: Nauczycielu! Rzekł do niej Jezus: Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego. Poszła Maria Magdalena oznajmiając uczniom: Widziałam Pana i to mi powiedział" (J 20, 11–18).

(fot.parafia-ryki.pl)


Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę Ci serca Magdaleny tęskniącego za Mistrzem, 
daru osobistego spotkania ze Zmartwychwstałym,
dostrzegania Go pośród zwyczajności dnia
i nowego życia z w światłości.

Chrystus zmartwychwstał!

Radosnego świętowania.6 komentarzy:

 1. Ja też życzę Wesołych Świąt! Andrzej

  OdpowiedzUsuń
 2. Niech siła płynąca z cud zmartwychwstania daje siłę na każdy dzień. Chrystus zmartwychwstał. Radujmy się!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jezus zwyciężył! Niech zwycięża w życiu każdej z nas!

  OdpowiedzUsuń
 4. „Chrystus zmartwychwstał! Chrystus żyje i idzie z nami!” – to słowa Franciszka;)
  Alleluja!

  OdpowiedzUsuń
 5. Radość jest trudna. Starajmy się, aby nikt i nic nie zakłóciło nam radości Zmartwychwstania. Alleluja, Chrystus żyje!!!!

  Ela zdz

  OdpowiedzUsuń
 6. "Niewiasto, czemu płaczesz?" - Chryste Ty stale pocieszasz wszystkich płaczących -niech tajemnica Twojego zmartwychwstania umacnia wszystkich płaczących, aby swoje zmartwienia umieli oddać Tobie Jezu. Ewa

  OdpowiedzUsuń