środa, 22 kwietnia 2015

Dobro wspólne jest ważniejsze niż wolność jednostki

Obecność od trzech lat w sieci i systematyczne prowadzenie bloga sprawia, że gdy zalega na nim cisza, otrzymuję od Was pytania czy wszytko w porządku i czy nic złego się nie wydarzyło. Wzruszająca i cenna jest dla mnie ta troska. Bardzo za nią dziękuję. Usprawiedliwiając moje blogowe i mejlowe zaległości, podzielę się równocześnie pewną radosną wiadomością.

Milczenie moje związane jest w dużej mierze z zaangażowaniem w prowadzenie szkolnej grupy debatanckiej i przygotowywaniem młodzieży do kolejnych pojedynków w ramach Tarnowskiej Ligi Debatanckiej. Srebro mamy już zdobyte, a tytuł mistrza Tarnowa Debat Oksfordzkich zdaje się być niemal na wyciągniecie ręki. Dobro wspólne jest ważniejsze niż wolność jednostki - nad taką tezą będziemy dyskutować już 30 kwietnia (czwartek). Wówczas okaże się której z dwóch finałowych drużyn tytuł ten zostanie przyznany. 

Tak walczyliśmy podczas debaty półfinałowej;)


Młodzi, piękni, mądrzy. Przyjemnością dla mnie jest współpraca z Nimi i wspieranie na drodze Ich rozwoju.

Liga Debatancka to projekt, który ma na celu uczenie młodych ludzi spokojnego i kulturalnego dyskutowania na różne tematy, szacunku do rozmówcy i jego osobistego zdania, umiejętności panowania nad emocjami w sytuacjach trudnych, sztuki skutecznego argumentowania i kontrargumentowania czy ciekawego i innowacyjnego konstruowania swoich wystąpień publicznych.

Trzymajcie za nas kciuki 30 kwietnia.9 komentarzy:

 1. Obiecuję trzymać kciuki, ale także modlitwę :-) Ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ewo za wsparcie;) Bardzo jest nam potzrebne

   Usuń
 2. młodzi, piękni, mądrzy... i jeszcze (mam nadzieję) niepokonani:)
  pozdrawiam serdecznie i ściskam mocno kciuki w czwartek
  monika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Monika. Ja też mam nadzieję, że dadzą radę;)

   Usuń