sobota, 18 października 2014

Podsumowanie październikowego spotkania DN we Wrocławiu

W ubiegłą sobotę po raz kolejny swoje spotkanie miały Dzielne Niewiasty filii wrocławskiej. Panie w 25-osobowej grupie brały udział w dwóch równoległych warsztatach - psychologicznych (prowadzonych przez panią dr Wiesławę Stefan) oraz tańca uwielbienia (które prowadziła pani Anna Kwiecień). Część popołudniową jak zwykle stanowił tzw. "wizaż duchowy". Dziękuję Ewie, koordynator DN-Wrocław, za zorganizowanie tego spotkania oraz przesłanie poniższego sprawozdania i zdjęć. Wszystkie uczestniczki sobotniego spotkania oraz panie, które pozostawały w duchowej łączności ciepło pozdrawiam. Dodam jeszcze, że informacja o październikowym spotkaniu autorstwa pani Agaty Combikznajduje się we wrocławskim dodatku do Gościa Niedzielnego (tutaj). Jest to już druga wzmianka pani redaktor o Dzielnych Niewiastach, którą zamieściła na ramach GN. Pierwsza ukazała się w sierpniu br. w formie obszernego artykułu "Rozkwitnij, módl się, tańcz". 

"W sobotę 11 października odbyło się kolejne spotkanie Dzielnych Niewiast we Wrocławiu. Jak zawsze uczestniczyłyśmy najpierw w warsztatach tematycznych, a następnie przeżywałyśmy wspólnie część duchową. Na to spotkanie przybyło 25 Dzielnych Niewiast. Warsztaty tego dnia były prowadzone równolegle przez dr Wiesławę Stefan, terapeutkę i pedagog, na temat daru kobiecości oraz przez Annę Kwiecień, tancerkę i choreograf, która uczyła drugą grupę pań tańca uwielbienia. Zajęcia psychologiczne na temat kobiecości obejmowały następujące zagadnienia: jak ważne w naszym życiu są nasze korzenie, jak nas determinują, jak trzeba stanąć w prawdzie o tym skąd pochodzimy, aby móc tworzyć właściwe relacje. Odpowiadałyśmy też sobie na pytanie: czy cieszę się z tego że jestem kobietą, czy wiem co stanowi siłę mojej kobiecości (czułość, delikatność)? Omawiałyśmy takie tematy jak: miłość jako najlepsza terapia, dar macierzyństwa, tego fizycznego jak i duchowego, odkrywanie siebie samej, odrzucanie fałszywego "ja", zrzucanie masek, umiejętność inspirowania innych.


Warsztaty z tańca uwielbienia,podobnie jak miało to miejsce na poprzednim spotkaniu Dzielnych Niewiast, prowadziła Ania. Pomimo mniejszej frekwencji,niż poprzednim razem  odkrywałyśmy nowe możliwości pracy w małej grupce ponieważ dzięki temu mogłyśmy jeszcze bliżej się poznać.Po krótkich ćwiczeniach rozgrzewających z zaciekawieniem uczyłyśmy się nowych ruchów oraz figur tanecznych ,które później zostały wykorzystane w choreografii do pieśni, pt:"Zależę od Ciebie " z repertuaru grupy TGD. Nad niektórymi aspektami musimy z pewnością jeszcze popracować,ale nie zniechęcamy się! Pełne zapału do poznawania nowych kroków z niecierpliwością czekamy na chwilę, kiedy będziemy mogły naszym tańcem i postawą jeszcze piękniej uwielbić Pana Boga!

Po zajęciach była przerwa na kawę i ciasto oraz obiad, po którym udałyśmy się do kościoła. Zaczęłyśmy modlitwą uwielbienia i dziękczynienia, przy której śpiewałyśmy pieśni razem z naszą diakonią muzyczną (Małgosią i Marysią). Była też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Następnie odbyła się msza święta, którą odprawił ojciec Michał Reinke CSsR w intencji jubilatek i solenizantek wrześniowych. Po mszy konferencję wygłosił ojciec Damian Simonicz CSsR na temat uzdrawiającej mocy sakramentu spowiedzi i namaszczenia chorych. Ojciec mówił nam o rachunku sumienia jako o bilansie dobrych i złych rzeczy w naszym życiu, a także o potrzebie zdrowego pokochania siebie jako podstawy w relacjach z drugim człowiekiem i z Panem Bogiem. Na końcu adorowałyśmy Najświętszy Sakrament w cichej modlitwie przed Bogiem, a także przy wybranych cytatach z Dzienniczka Siostry Faustyny.

Po powrocie do sali podzieliłyśmy się na 2 kilkuosobowe grupy. Odpowiadałyśmy sobie na pytanie: jakiej miłości Bożej doświadczyłyśmy w naszym życiu. Po dniu pełnym wrażeń przyszedł czas na kolację oraz luźną rozmowę, kiedy to dzieliłyśmy się swoimi przeżyciami i przemyśleniami na temat spotkania. Zachęcamy wszystkie panie do dzielenia się tym również na forum oraz zapraszamy na kolejne spotkanie DN już 15 listopada!

Dziękuję Madzi i "M" za napisanie sprawozdania oraz wszystkim przybyłym Dzielnym. Dziękuję także ojcu Damianowi za wygłoszenie konferencji oraz ojcu Michałowi za sprawowanie Eucharystii. Dziękuję wszystkim którzy łączyli się duchowo w tym dniu z nami. 

Ewa Czyż - koordynator DN-Wrocław".

4 komentarze:

 1. Dziewczyny, aż chciałoby się pojechać do Wrocławia i wziąć udział w Waszych warsztatach;) I jedne i drugie bardzo inspirujące;) Wspieram was mocno i ciepło pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziewczyny! Napiszcie jak było. Pamiętałam o Was w modlitwie. Marysia

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja uczyłam sie tanca jestem zainspirowana ni i jak nauczymy sie juz dobrze układu to mysle ze pokazemy uwielbienie tancem wszystkim Dzielnym E.Cz

  OdpowiedzUsuń
 4. Ewa zmobilizuj może wrocławianki, by coś tu nam napisały. Chętnie sama poczytam. Też o was myślałam w minioną sobotę.

  OdpowiedzUsuń