czwartek, 23 października 2014

Lesbijki się 'modlą'... i mają potrzebę, byśmy to oglądali na antenie TVP

"Lesbijki się modlą" to tytuł ostatniego felietonu Franciszka Kucharczaka na ramach Gościa Niedzielnego, który powstał w odpowiedzi na planowaną przez TVP emisję propagandowego spotu promującego legalizację w Polsce związków homoseksualnych (więcej tutaj). Autor jak zwykle w sposób ironiczny i przewrotny dotyka tematu, który sam w sobie jest tyle samo żenujący co tragiczny.

"TVP wyemituje za publiczne pieniądze spot zachwalający homoseksualny styl życia. A ty, katoliku, siedź cicho, bo synodem oberwiesz. Albo i soborem!
Radość wybuchła po lewicy z powodu synodu. Cieszy się Magdalena Środa i wieszczy, że Kościół niebawem zmieni swój stosunek do stosunków między panem a panem i panią a panią. Nic dziwnego, że Telewizja Polska za publiczne pieniądze wyemituje filmik promujący rzeczone stosunki. I cóż z tego, że jest to sprzeczne z ustawą o radiofonii i telewizji, która mówi, że „programy publicznej radiofonii i telewizji powinny respektować chrześcijański system wartości, za podstawę przyjmując uniwersalne zasady etyki”. Co z tego, że ta sama ustawa mówi, iż „programy publicznej radiofonii i telewizji powinny służyć umacnianiu rodziny”. Krzysztof Luft, członek KRRiT, uważa, że spot z dwoma lesbijkami „w bardzo interesujący i piękny sposób koresponduje z tym, o czym rozmawiali biskupi podczas synodu o rodzinie, mówiąc o obecności osób orientacji homoseksualnej w życiu społecznym i w życiu Kościoła”. Jak widać, znajomość spraw Kościoła w społeczeństwie wzrosła do niebywałych rozmiarów, nawet gdy się myli synod z soborem, co uczynił rzecznik TVP Jacek Rakowiecki. Ale to szczegół – ciekawszy jest kontekst. Otóż pan rzecznik otrzymał od dziennikarki „Gazety Polskiej Codziennie” służbowy e-mail z pytaniem, dlaczego TVP emisja spotu zamierza złamać ustawę o radiofonii i telewizji. I oto rzecznik TVP odpowiada: „Zdumiewa mnie, że profesjonalna dziennikarka bez żadnych podstaw, poza własnym widzimisię, zakłada, że w tej sprawie mogło dojść do złamania ustawy czy jakichkolwiek przepisów prawa. Rozumiem, oczywiście, że osoby mentalnie tkwiące w XIX-wieku mogą faktem pojawienia się na wizji  bohaterki-lesbijki czuć zgorszone, podobnie jak jeszcze niedawno gorszące dla nich było np. prawo wyborcze dla kobiet, albo kobieta-polityk, ale że tak zideologizowany i nietolerancyjny punkt widzenia przyjmuje Pani, jako dziennikarka w wolnym, demokratycznym kraju, jest dla mnie prywatnie smutne”. Cdn na stronie źródłowej: tutaj.

5 komentarzy:

 1. Tu można poprzeć wniosek o wstrzymaniu tego fimu w godzinach największej oglądalności http://www.citizengo.org/pl/o-usuniecie-spotu-promujacego-homozwiazki
  Nie wiem co stało się z Telewizją Publiczną. Oni nawet nie ukrywają tego, że są na usługach lobby LGBT. A to jest telewizja nie prywatna, ale opłacana z naszych podatków. Tak być nie powinno. pan Braun może sobie założyć swój własny folwark zwierzęcy i robić w nim co się mu chce, ale w tu powinien zachować normy i zasady.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jest przypadkiem, że kampania zbiega się w czasie z planowanymi głosowaniami w Sejmie nad dwoma projektami ustaw o związkach partnerskich, autorstwa Twojego Ruchu i SLD. Autorem spotu jest Kampania Przeciw Homofobii, której wieloletnim prezesem był Robert Biedroń, aktualnie poseł Twojego Ruchu i współautor jednego z projektów ustawy.

  OdpowiedzUsuń
 3. To jakiś absurd! Dziewczyny, błagam Was, podpisujcie petycję do Brauna, żeby ściągnął to dziadostwo z anteny! http://www.citizengo.org/pl/o-usuniecie-spotu-promujacego-homozwiazki

  OdpowiedzUsuń
 4. "„Władze Telewizji Polskiej dopuściły do wielkiego nadużycia. Promowanie homoseksualizmu, ideologii gender, czy innych – typowo lewackich – ideologii za pieniądze publiczne i wbrew woli większości społeczeństwa, jest czymś okropnym” – powiedział ks. Oko i dodał, że ideologia gender już wielokrotnie ujawniła się jako niezwykle szkodliwa" - to wypowiedź księdza Oko, znawcy w dziedzinie genderyzmu - całość pod linkiem
  http://www.fronda.pl/a/ks-dariusz-oko-najpierw-homoseksualizm-pozniej-kazirodztwo,43234.html

  OdpowiedzUsuń
 5. To jest jakiś koszmar

  OdpowiedzUsuń