czwartek, 29 października 2015

Jerycho 2015

Jerycho 2015 to wielkie wydarzenie w Kościele krakowskim, to czas nieustającej modlitwy przez siedem dni i siedem nocy (od 1 do 8 grudnia) przed Najświętszym Sakramentem w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (Kaplica św s. Faustyny). Z biblijną historią murów Jerycha możemy zapoznać w Księdze Jozuego 6,1-21.

Jerycho zakończy się w dniu Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (8 grudnia br.), czyli w dniu w którym w całym Kościele Katolickim, rozpocznie się Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia, trwający do Niedzieli Chrystusa Króla Wszechświata (20 listopada 2016 r.). "Miłosierdzie jest aktem najwyższym i ostatecznym przez który Bóg wychodzi nam naprzeciw. Miłosierdzie jest drogą, która łączy Boga i człowieka, ponieważ otwiera serce na nadzieję, że będziemy zawsze kochali pomimo ograniczeń naszego grzechu. Są chwile w których w sposób mocniejszy jesteśmy wezwani by utkwić wzrok w     miłosierdziu, byśmy sami stali się skutecznym znakiem działania Ojca. Z tego powodu ogłosiłem Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia jako szczególny czas łaski dla Kościoła. (Papież Franciszek, fragment bulli "Oblicze Miłosierdzia"). Więcej informacji:
(fot.gaszac.blogspot.com)"Jerycho 2015" odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, w Kaplicy św. Siostry Faustyny (dolny poziom).
Rozpoczniemy Mszą Świętą w Bazylice, 1 grudnia br. o godz. 18.00;
zakończenie - 8 grudnia br. również Mszą Świętą o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza Rysia.
Zwracamy się do Wszystkich Wspólnot Zakonnych, Świeckich, Parafialnych, Ruchów, Stowarzyszeń, z prośbą o włączenie się do czuwania modlitewnego. Przewidujemy dyżur modlitewny dla każdej Wspólnoty około czterech godzin.

"Jerycho 2015" (z ramienia Sekretariatu do spraw Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej pod przewodnictwem ks. bp Grzegorza Rysia) koordynuje Krystyna Sobczyk, tel. 509 548 769;  e-mail: krysia.szalom@wp.pl
Zgłoszenia prosimy kierować do koordynatora "Jerycha 2015" do dnia  15.11.br.
Z serdecznym pozdrowieniem w naszym Panu Jezusie Chrystusie
Sekretariat do Spraw Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej


Informacje przesłał Andrzej Lewek z diakonii informacji i mediów Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej 

2 komentarze:

  1. Piękna inicjatywa. 24h/7. Chwała Panu!

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba umknął mój wpis do tego tematu, więc raz jeszcze :) może byłoby Warto zastanowić się, czy jako grupa DN nie wzięłybyśmy udziału w tym czuwaniu, bo akurat nasze grudniowe spotkanie wypada w trakcie tego czuwania, mogłybyśmy Np. Na godzinkę choć udać się do Łagiewnik grupką zaraz po spotkaniu. Co Wy na to?
    M.

    OdpowiedzUsuń