sobota, 31 stycznia 2015

Moja mała wiara...

W Liście do Hebrajczyków czytamy dzisiaj: "Wiara jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy... Przez wiarę ten, którego nazwano Abrahamem, usłuchał wezwania Bożego, by wyruszyć do ziemi, którą miał objąć w posiadanie. Wyszedł nie wiedząc, dokąd idzie... Przez wiarę także i sama Sara, mimo podeszłego wieku, otrzymała moc poczęcia. Uznała bowiem za godnego wiary Tego, który udzielił obietnicy" (Hbr 11,1-2,8-19).

Tobie pragnę wierzyć, Panie mój. Tobie ufać. Jak Abraham, jak Sara, jak Maryja. Ty spełniasz to, co obiecujesz. Ty sprawiasz, że dzieją się cuda. Ty spełniasz moje marzenia. A gdy tylko przestaję Ci ufać, rodzi się we mnie lęk. A potem przychodzi smutek. A potem nie wiem co dalej robić... Z Tobą mogę wszytko! Z Tobą góry przenoszę. Z Tobą chcę się żyć. Chce się kochać, śpiewać, tańczyć... Jesteś cudownym Bogiem!
(fot. tutaj)

5 komentarzy:

 1. Wierzyć, trwać, pomimo…
  Pozwolić się podnieść, opatrzyć rany, przytulić.
  Zaufać.
  Jedyna Nadzieja.
  Dla Was, Drogie Dzielne:
  https://www.youtube.com/watch?v=z6CmuXsuXP8
  Gosia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Gosiu. Za piękną refleksję i piękną piosenkę.

   Usuń
 2. Panie wierzę. Przymnóż mi wiary

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie jak mała jest moja wiara Ewa

  OdpowiedzUsuń
 4. ...z Panem Bogiem wszystko ma sens- wspaniale jest wiedzieć, że On jest Autorem mojego życia, On zabezpiecza mòj los a Jego codzienne niespodzianki przewyższają moje pragnienia i zasługi. Dzięki tej wierze noszę w sercu Pokòj, nie muszę kalkulować w takim "światowym wydaniu", nie muszę się bać, Pen jest zawsze i wszędzie ze mną: w moich radościach, w moich ciemnościach i daje mi łaskę, bym i ja Go dotrzegała, czuła Jego Moc i nieustanne zabieganie o mnie..
  On, najlepszy Ojciec kocha mnie taką jaką jestem. On zrodził mnie i ukochał przed założeniem świata jako swoje święte dziecko! Boże, proszę o świętość, o Niebo dla i moich bliskich. Ty wiesz Panie jak jestem słaba, nędzna..ale dla Ciebie nie ma nic niemożliwego!
  Dzięki Ci Chryste, że dałeś nam Swoją najczystszą Matkę, Maryję.
  Jezu, ufam Tobie! Jezu, kocham Cie! Jezu, wielbię Cię! Panie, Ty pozostań z namj teraz i na wieki wiekòw. Amen.
  Iza

  OdpowiedzUsuń