piątek, 26 września 2014

Podsumowanie wrześniowego spotkania DN we Wrocławiu

W miniona sobotę (20.09.2014) odbyło się kolejne spotkanie Dzielnych Niewiast grupy wrocławskiej. Zamieszczam sprawozdanie Ewy Cz., odpowiedzialnej za filię DN-Wrocław.

W sobotnim spotkaniu uczestniczki brały udział w dwóch równoległych warsztatach przedpołudniowych - Boża ekonomia oraz Taniec uwielbienia. Szczegóły poniżej.

(fot. archiwum DN)
Sprawozdanie Ewy:

"Boża ekonomia. Zajęcia prowadziła Aneta Wojtasiewicz, nasza koleżanka z grupy. Zaczęłyśmy od uporządkowania ważnych pojęć, a mianowicie, że Pan Bóg jest Stwórcą całego świata, więc i wszystkich rzeczy materialnych, które posiadamy. Pan Bóg uczynił nas zarządcami, inaczej szafarzami, wszystkich swych dzieł. Z takiego porządku świata wynika odpowiedzialność – zarówno Boga, jak i nasza. Omawiałyśmy w szczegółach te zakresy odpowiedzialności i okazało się, że wiele nieporozumień w zakresie dysponowania majątkiem i pieniędzmi wynika z nieznajomości lub nierozumienia tych odpowiedzialności. Potem dowiedziałyśmy się, jaką moc mają dobre rady i kogo o te rady prosić. A także była mowa o właściwym stylu życia, który m.in. zabrania pożądliwości i chciwości, a przynosi zadowolenie i pokój serca. Na koniec Aneta mówiła, jak rejestrować swoje wydatki i analizować je, by móc potem planować budżet domowy zgodnie z Bożymi zasadami.

Warsztaty z tańca uwielbienia prowadziła Anna Kwiecień, która pokazała nam jak wielbić Boga poprzez taniec,co do nas mówi i jak odczytywać z ruchów co mają nam do powiedzenia inne osoby. Było to trudne zadanie, ale sobie poradziłyśmy i byłyśmy bardzo zadowolone.

Po warsztatach i smacznym obiedzie udałyśmy się do kościoła gdzie uwielbiałyśmy i dziękowałyśmy Panu Bogu za wszelkie otrzymane łaski. (Dziękuję Marysi i Gosi za piękną oprawę muzyczną).
Po modlitwie miałyśmy mszę świętą którą poprowadził ojciec Rafał Nowak CSsR Msza święta odprawiona była za solenizantki i jubilatki czerwcowe lipcowe i sierpniowe Po Eucharystii Ewa Czyż wygłosiła konferencję o wartości i roli wspólnoty w życiu kobiety oraz dała świadectwo swojego nawrócenia i czego doświadcza będąc we wspólnocie
Po konferencji rozpoczęłyśmy adorację Najświętszego  Sakramentu był to czas wyciszenia, spokoju, modlitwy i medytacji. Był to piękny czas słuchania Boga co do nas mówi. Po adoracji było dzielenie w grupach. Dzien zakończył się wspólną kolacją i rozmową z przeżytego dnia".

2 komentarze:

  1. Pozdrowienia dla DN Wrocław

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękujemy za pozdrowienia oraz za wsparcie modlitewne E Cz.

    OdpowiedzUsuń