środa, 10 września 2014

Matki. Mężne czy szalone?

"Matki. Mężne czy szalone?" to projekt Marty Dzbeńskiej-Karpińskiej (wystawa + książka) opowiadający historie dwudziestu dwóch kobiet, które zdecydowały się urodzić dziecko, chociaż w ich przypadku oznaczało to poważne zagrożenie zdrowia, a nawet życia. Podejmowały jednak dramatyczne decyzje, czasem dlatego, że bardzo chciały być matkami, czasem - pragnąc za wszelką ceną obronić poczęte w nich istnienie. Autorka projektu dotarła do nich, sfotografowała je i opisała ich historie. Tak powstała poruszająca opowieść o odwadze, miłości, nadziei i zwycięstwie życia. O bohaterskich wyborach zwyczajnych ludzi. Składają się na nią przede wszystkim fotografie mam, o których wiemy, że mają za sobą niełatwą walkę bądź wciąż zmagają się z cierpieniem. Tym bardziej więc zachwyca ich uśmiech czy po prostu pogodny wyraz twarzy. Obok nich pojawiają się mężowie i dzieci. Zdjęciom towarzyszą teksty, utrzymane w tonie suchych raportów - bez ocen, komentarzy, emocji. Bo te historie mówią same za siebie.

Powyższa informacja rozpowszechniania jest drogą mailową, podpisany jest pod nią dr inż. Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Wystawę Marty Dzbeńskiej-Karpińskiej można obejrzeć od 6 do 21 września 2014 r. w kościele świętych Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej (wtorek - sobota 9:00-17.00, niedziela 13:30-17.30).
(fot..tutaj)

Marta Dzbeńska-Karpińska (ur. 1969), z wykształcenia politolog i menadżer. Absolwentka Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie. Od 2005 roku zawodowo zajmuje się fotografią. Jej pasją jest czarno-biała fotografia analogowa. 

2 komentarze:

  1. Dziękuję za tę informację. Cenna inicjatywa, chętnie się wybiorę.

    OdpowiedzUsuń
  2. To prawdziwe dzielne niewiasty!!! Niesamowite kobiety.

    OdpowiedzUsuń