niedziela, 14 września 2014

Gdy wierzę...

"Wystarczy mieć wiarę małą, ale prawdziwą, szczerą, by robić rzeczy po ludzku niemożliwe, nie do pomyślenia" (Franciszek). 
Wiara Abrahama (Rdz 18,14), Mojżesza ("Wj 17,6), Maryi (Łk 1,57), wiara setnika (Łk 7,1-10) i trędowatego (Łk 5,12-13), kobiety kananejskiej (Mt 15,21-28) i kobiety cierpiącej na krwotok (Łk 8, 40-48) - to obrazy, które pokazują, że ci którzy wierzą, otrzymują wiele.
Wiara to moja święta przestrzeń, intensywność i delikatność, źródło odradzania tego, co czyste i dobre, inna perspektywa. Gdy wierzę, mogę chodzić po wodzie... (Mt 14, 22-33).

Ale jak w tym zabieganym, pogubionym świecie zadbać o swoją wiarę? Jak umacniać ten niezwykły dar? Co zrobić, by bez lęku powierzyć swoje życie Bogu? By wymienić wewnętrzne frustracje i napięcia na prawdziwy pokój serca? - Jedną z pomocnych propozycji może być Seminarium Odnowy Wiary, które 28 września rozpocznie się w Krakowie na Podgórzu. To program przygotowany na osiem kolejnych tygodni, na osiem niedzielnych popołudni, na osiem spotkań z Bogiem, z Jego Słowem, z drugim człowiekiem.
Seminarium prowadzi o. Paweł Drobot CSsR ze wspólnotą "Redemptor" (szczegóły - tutaj).
"Wystarczy mieć wiarę małą, ale prawdziwą, szczerą, by robić rzeczy po ludzku niemożliwe, nie do pomyślenia". Zapraszamy!
(fot. SOW)

3 komentarze:

 1. Może Bog pozwoli, żebyście z takimi rekolekcjami tutaj przyjechali. Potrzebujemy tego jak ziemia wody.b.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojciec Paweł napisał książkę "Jak zadbać o swoją wiarę" - polecam Ewa
  A swoją drogą już zazdroszczę tym, którzy będą mogli uczestniczyć w tym Seminarium. Będę tam obecna duchowo i będę czekała na relacje Ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka jest super, było na blogu o niej http://dzielneniewiasty.blogspot.com/2013/06/jak-zadbac-o-swoja-wiare-o-pawe-drobot.html. Też chciałabym wziąć udział w seminarium, ale za daleko mieszkam. Chciałabym mieć wiarę jak ziarnko gorczycy... Dziękuję Bogu za dar mojej wiary.

   Usuń