wtorek, 27 listopada 2012

Rekolekcje o. Adama Szustaka OP

Kinga Pawlus (która uczyła nas w październiku Tańca Hebrajskiego) przysłała mi dziś informację o niezwykłych rekolekcjach internetowych, z prośbą o rozpowszechnienie.

I choć nic nie zastąpi 'żywego' udziału w rekolekcjach i w Eucharystii, to taka forma może pomóc w głębszym przeżyciu okresu Adwentu i dobrym przygotowaniu się do Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego zachęcam do udziału.


 "Nocny złodziej. Rekolekcje dla czekających na świt". Niezwykłe wydarzenie – internetowe rekolekcje adwentowe 2012. Rok temu, w identyczny sposób, Słowo Boże lotem błyskawicy obiegło cały świat (ponad 400 000 odsłuchań rekolekcji, słuchacze ze 118 krajów świata, z każdego kontynentu, 100 000 odwiedzin strony). Te liczby dają bezsprzeczny wniosek: Trzeba głosić Dobrą Nowinę także przez Internet.

Także i w tym roku podejmujemy się trudu zorganizowania Internetowych rekolekcji adwentowych. Ponagleni własnymi sercami i prośbami tysięcy osób, zaprosiliśmy jednego z najlepszych polskich kaznodziei – ojca Adama Szustaka. 

Jaką formę mają rekolekcje?
Nagramy 8 odcinków video, około 8 minutowych. Każdy uczestnik będzie miał możliwość odsłuchania tych rekolekcji on-line, poprzez materiały udostępnione na Youtube i Vimeo.
Nagrania będą miały miejsce w scenerii klatki schodowej, jednej z krakowskich stylowych kamienic. Chodzi o taką jednocześnie przyziemność i codzienność ludzkiego życia a jednocześnie o symbolikę Boga, którego można spotkać właśnie w codziennym życiu. Każdy film będzie się składał z krótkiej czołówki, nauczania i krótkiej modlitwy na koniec prowadzonej przez o. Adama, która będzie prośbą o to, żeby to, o czym mowa stało się w słuchaczach. Ludzie będą więc zaproszeni do tego, żeby pod koniec filmiku usiedli i pomodlili się.
Cała idea rekolekcji opiera się na tym, że Bóg chce natychmiast, wtedy kiedy słuchamy Jego Słowa przychodzić do nas i działać. Każda część wskaże jakiś rejon naszej słabości, grzechów albo pragnień i marzeń o szczęściu i pokaże Boga, który TERAZ chce działać, uwalniać, obdarzać łaską. Czyli nie gadanie o teorii, ale próba wprowadzenia w doświadczenie tu i teraz podczas słuchania.

Dla kogo są rekolekcje?
Dla każdego. Dla każdego kto czeka na świt. Rekolekcje mają być inspiracją do lepszego przygotowania się do Świąt oraz do odwiedzenia swojego kościoła i swoich (tj. parafialnych) rekolekcji, jeśli są (ponieważ duża część uczestników internetowych rekolekcji jest zza granicy Polski gdzie często nie ma żadnych rekolekcji).

Strona internetowa rekolekcji znajdzie się tutaj:
www.MocneSlowo.pl. Rekolekcje rozpoczynają się 02.12.12r. 

Niech dzieją się dobre rzeczy!!


2 komentarze:

  1. O! Ojciec Adam. On dobrych parę latek prowadził nam "beczkę" dominikańską i "nebo". Kto coś niecoś żył z dominikanami na pewno zna :-D
    dddak

    OdpowiedzUsuń
  2. Rekolekcje godne polecenia, już prawie się skończyły ale w każdej chwili można odsłuchać i oglądnąć na wskazanej stronie.
    dddak

    OdpowiedzUsuń