sobota, 20 grudnia 2014

To dobra wiadomość

(fot. tutaj)
"Szpital Domowy" to akcja modlitewna zainicjowana przez młodych ludzi z różnych wspólnot krakowskich, którzy od 18 listopada do 18 grudnia w godz. 20:00-22:00 w kościele św. Wojciecha na Rynku Krakowskim, codziennie modlili się o czystość i moralną odnowę miasta. Inicjatywę poprał ks. Stanisław kard. Dziwisz, Metropolita Krakowski. 

Z wdzięcznością przyjęłam informację, że 18 grudnia (w ostatnim dniu trwania modlitwy) prokuratura wkroczyła do dwóch lokali nocnych przy ul. Grodzkiej i Floriańskiej (obecne prowadzone jest wielowątkowe postępowanie związanie z oszustwami właścicieli klubów oraz naruszeniem przez nich przepisów budowlanych - obie kamienice wpisane są do rejestru UNESCO). Cud? Przypadek? Zbieg okoliczności? Każdy może nazwać jak chce. Dla mnie to kolejny znak, że Bóg jest żywy, wierny i prawdziwy pośród nas. Przychodzi i odpowiada na nasze prośby, wkracza w codzienne życie i interweniuje. Działalność "Szpitala Domowego" na tym się nie kończy. Do czerwca 2015 roku w kościele św. Wojciecha będzie dział "Duchowy SOR". Codziennie będzie można adorować Najświętszy Sakrament, uczestniczyć w Eucharystii, uwielbiać Boga. Udzielana będzie także pomoc (psychologiczna, terapeutyczna, duchowa) ofiarom nocnych klubów, którzy chcą zmienić swoje dotychczasowe życie. W animację modlitewną włączy się także wspólnota "Redemptor" i SNE "Sursum corda" (tutaj), których opiekunem jest o. Paweł Drobot CSsR. Szczegóły dotyczące konkretnych dni podamy niebawem. Zachęcam, by także Dzielne Niewiasty przyłączyły się do tej inicjatywy. Modlitwa za świat, modlitwa za ludzkość, modlitwa za inne kobiety jest jedną z naszych głównych misji.
Marana tha! Przyjdź Panie Jezu do wszystkich serc zranionych i upokorzonych, do kobiet odartych z godności i szacunku; w mroku ich rozpaczy Ty zapal światło nadziei.


4 komentarze:

 1. Tak to dobra wiadomość. Ale to dopiero początek drogi. Właściciele tych lokali nie dadzą tak łatwo za wygraną, bo za duży biznes by stracili. Na upokorzeniu i odczłowieczeniu człowieka zarabiają fortuny. Dlatego ta modlitwa jest nadal bardzo potrzebna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chwała Panu!
  Za wszystkie wykorzystane i uprzedmiotowione kobiety: Zdrowaś Maryjo...
  Boże Miłosierny proszę o Twoje uzdrawiające spojrzenie w oczy każdej z tych kobiet. Spojrzenie, które przywraca godność, które podnosi z największego grzechu, z największych upokorzeń. Ty jesteś jedynym Panem!

  OdpowiedzUsuń
 3. Chwała Panu tez sie przyłączam do modlitwy Ewa

  OdpowiedzUsuń