piątek, 26 grudnia 2014

Dzielne Niewiasty Wrocław - podsumowanie spotkania grudniowego

13 grudnia 2014r. odbyło się kolejne spotkanie Dzielnych Niewiast filii wrocławskiej. Poniżej zamieszczam sprawozdanie Niny oraz zdjęcia, które przysłała Ewa.

Równocześnie zapraszam zainteresowane Panie na kolejne spotkania Dzielnych Niewiast - 10 stycznia do Krakowa i Warszawy, a 17 stycznia do Wrocławia. W Krakowie proponujemy warsztaty: motywacyjne, teatralne, florystyczne oraz zdrowego odżywiania; we Wrocławiu - psychologiczne oraz tańca uwielbienia; w Warszawie - psychologiczne. Plan spotkania i charakterystyka proponowanych warsztatów znajdują się pod linkiem: TUTAJ. W tym miejscu można także dokonać zapisów na spotkania lub skontaktować się z osobami odpowiedzialnymi za ich  organizację.
Twoje piękno (to zewnętrzne i to duchowe) wymaga pielęgnacji; Twoje talenty i zdolności tego, byś je rozwijała. Jest tylko jedna taka sobota w miesiącu. Warto dać sobie ten czas. W ciszy posłuchać swego serca, mocno przytulić się do Tego, który wszytko może odmienić, który na nowo może odbudować. Serdecznie Cię zapraszam.

"13 grudnia 2014r. we Wrocławiu, odbyło się spotkanie Dzielnych Niewiast. Przybyły na nie piękne kobiety, różnego stanu i różnego wieku. Pierwszym punktem programu były trzecie już z kolei warsztaty psychologiczne, które poprowadziła Pani dr Wiesława Stefan, pedagog, terapeuta, wykładowca PWT i UW,  od wielu lat prowadząca terapię grupową oraz indywidualną. Tematem zajęć był świat potrzeb, zaniedbania oraz potrzeby uśpione. Pani dr Wiesława Stefan, przedstawiła nam listę potrzeb dziecka i rodzaje zaniedbań wynikające z braku odpowiedzi na te potrzeby. W tym wyróżniamy zaniedbanie intelektualne, emocjonalne, fizyczne i duchowe. Punktem kulminacyjnym spotkania było tzw. „gorące krzesło” – polegało to na tym, że każda z kobiet, mogła usiąść na krześle, a pozostałe mogły do niej podejść i powiedzieć coś, co same chciałyby usłyszeć od swoich rodziców, kiedy były odpowiednio w wieku prenatalnym, w wieku 1-3 lata, 4-5, aż do wieku dojrzewania. Były to naprawdę wzruszające i poruszające momenty, zarówno dla osób siedzących na „gorącym krześle” jak i dla pozostałych kobiet. Oprócz tego prowadząca przedstawiła nam wiele ciekawych propozycji książkowych związanych z tym tematem oraz interesujące historie wzięte z życia rodzinnego i poradnianego.

Po warsztatach przyszedł czas na część na wzrastanie duchowe.  Rozpoczęłyśmy modlitwą uwielbienia, po niej była Eucharystia, sprawowana przez o. Ryszard. Po Eucharystii o. Rafał wygłosił konferencję o istocie uzdrowienia poprzez sakramenty w Kościele. Czy dziś w Kościele możliwe jest uzdrowienie? Czy wierzmy w to? Czy wierzymy, że może ono dotyczyć również nas? Po konferencji adorowałyśmy Pana Jezusa w  Najświętszym Sakramencie. Kolejnym punktem programu było dzielenie w grupie, na powyżej zadane pytania. Rozmowy były bardzo szczere i owocne.
Ostatnim już punktem programu była kolacja wigilijna, podczas której obecny był z nami o. Ryszard. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. To był wyjątkowy czas”. Nina

Dziękuję Ninie za nadesłanie sprawozdania, a Ewie za przesłane zdjęcia. Pozdrawiam serdecznie wszystkie uczestniczki sobotniego spotkania. Niech Bóg obficie Wam błogosławi i umacnia.

2 komentarze:

  1. Dziewczyny z Wrocławia napiszcie nam coś tutaj;) Odezwijcie się;)

    OdpowiedzUsuń
  2. puk puk, jest tam kto?;)

    OdpowiedzUsuń