środa, 24 grudnia 2014

Nadeszła pełnia czasu...

Dziś spełnienie jest bliżej niż kiedykolwiek. Jezus przychodzi. Będzie blisko każdej z nas. Bez względu na to, jakie te święta dla nas będą, co będziemy czuły, co ostatnio wydarzyło się w naszym życiu, przyjdzie. Do naszej radości i naszej samotności, do naszego szczęścia i naszej rozpaczy. Przyjdzie, by napełnić nas swoją miłością i pokojem. By pokonać nasz lęk i strach. By nas po prostu przytulić do siebie. Jeśli Mu pozwolimy. Jeśli otworzymy przed Nim bramy naszego Betlejem...

Panie Jezu, proszę Cię daj nam wiarę w to, że Ty wszytko możesz. Pociągnij nas do siebie. Pociągnij nas do Twojej bliskości. Spraw, żebyśmy się dzisiaj Ciebie uchwyciły. Daj nam tę łaskę. Proszę Cię, Jezu, żebyś w tym dniu zrobił w nas tylko to jedno – daj nam się uchwycić Ciebie.  Bo tylko Ty masz Słowa życia wiecznego. Tylko Ty masz miłość, która nam wystarczy. Tylko Ty jesteś jedynym Bogiem.


34 komentarze:

 1. Łk 2,1-14:
  W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. Wybierali się więc wszyscy, aby dać się zapisać, każdy do swego miasta. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna.
  Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Co w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie. W tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swoją trzodą. Naraz stanął przy nich anioł Pański i chwała Pańska zewsząd ich oświeciła, tak że bardzo się przestraszyli. Lecz anioł rzekł do nich „Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan. A to będzie znakiem dla was: znajdziecie Niemowlę owinięte w pieluszki i leżące w żłobie”. l nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami: „Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania”.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewa Fus- Kubacka25 grudnia 2014 15:26

   Dobre pragnienia wzbudza w naszych sercach Bóg, a pomagają je zrealizować święci aniołowie; oni też zresztą pierwsi ucieszyli się z narodzin Chrystusa.Niech zatem nasze "chwała Bogu na wysokościach" śmiało zabrzmi w chórze niebieskich zastępów, niech nasze serca usłyszą "nie bójcie się!", niech przyjdzie męstwo do realizowania pragnień! Życzę nam Dzielnym, upartej nadziei i zgody na to, co przewidział dla nas Bóg.Pozdrawiam Wszystkie Dzielne świątecznie! My, które szukamy bliskości Jezusa trwajmy przy nim, bo On... JEST. Ewa Fus-Kubacka

   Usuń
  2. Ewa Fus- Kubacka25 grudnia 2014 15:26

   O.K

   Usuń
  3. Dzięki Ewa za te słowa! ON JEST!
   Wszystkiego dobrego dla Ciebie i Twojej Rodziny

   Usuń
 2. Trochę w ten dzisiejszy dzień jesteśmy jak ewangeliczne Marty - pół dnia w kuchni przy sporządzeniu potraw. Obyśmy potrafiły odkryć w tym zabieganiu maleńkiego Jezusa przychodzącego do naszych serc, niech On zabierze wszelki smutek i obdarzy serca radością i pokojem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tym bardziej więc Marto cieszę się, że znalazłaś chwilkę, by tu zaglądnąć;)
   Niech Jezus będzie uwielbiony w naszej posłudze.

   Usuń
  2. Zupełnie nieświadomie wybrałam imię "Marta" do bierzmowania, bo zauważam w sobie, że towarzyszy mi w sercu pragnienie życia kontemplacyjnego, czyli patronka trochę niezgodna, z zapatrywaniami, ale przykład ewangelicznej Marty i Marii nawołuje mnie do zachowania równowagi w życiu. Bycie w kuchni nie przeszkodziło mi wogóle w przeżyciu duchowego wymiaru świąt, a wręcz przeciwnie. Korzystam też w święta z Liturgii Godzin o Narodzeniu Pańskich. Oby Boże Narodzenie trwało dalej i maleńki Jezus pozostał w naszych sercach....

   Usuń
 3. DOBRYCH ŚWIĄT NARODZENIA PAŃSKIEGO!

  http://youtu.be/aXAKU3Xek9s
  Aga:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cicha noc, święta noc... Dzięki Aga. Wszystkiego dobrego dla Ciebie

   Usuń
 4. Dziękuję za ten wpis. Chcę by Jezus przyszedł do mojego smutku i samotności. Przyjdź Panie Jezu i działaj we mnie. Wiem, ze Ty wszytko możesz.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kochane Dzielne! Niech Bóg-Człowiek zstępujący na ten świat i do Domu Chleba naszych serc ubogaci Nas wszelkimi łaskami, które zaowocują w nadchodzącym 2015roku. Niech Boże Dziecię błogosławi i obdarzy Nas nowym życiem teraz i na każdym naszym spotkaniu Dzielnych Niewiast! Błogosławionych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia! Marta W;W

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Martuniu za piękne życzenia. Z serca odwzajemniam.

   Usuń
 6. W dniu Bożego Narodzenia niech spełniają się życzenia Niech rodzący się Jezus napełnia nasze niewieście serca siłą,mocą, ufnością i dzielnością ;) niech Nowy Rok przyniesie obfitość łask: miłości, wiary i nigdy nie gasnącej nadziei...
  Ściskam Wszystkich a sercem i w pamięci dzielę się opłatkiem ze wszystkim :)
  Agnieszka S.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Agnieszko. Niech Ci się spełni to wszytko, co jeszcze niespełnione.
   Pozdrawiam ciepło

   Usuń
 7. Serdeczne życzenia i pozdrowienia od Beaty ze Szczecina zawsze myślami jestem z WAMI:)
  B.W.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozdrowienia dla dalekiego Szczecina. Miło, że aż tam docieramy;) A dla Ciebie B.W. wszystkiego dobrego!

   Usuń
 8. Niech nowo narodzony Boży Syn błogosławi w dobru, miłości i nadziei. Pięknych, magicznych Świąt Bożego Narodzenia, przepełnionych cudem tej nocy.
  Ela

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla Ciebie także Elu! Pozdrawiam ciepło

   Usuń
 9. Otwieram przed Tobą Panie bramy wszystkich moich Betlejem. Przyjdź i bądź ze mną. Zawsze.

  OdpowiedzUsuń
 10. Panie Jezu dziękuję za to, że przychodzisz do mnie w mej samotności, że mnie ubogacasz, dajesz mi wciąż nadzieję., A wszystkim Dzielnym życzę radości wypływającej z tajemnicy Narodzenia Pańskiego Ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci Panie Jezu za Ewę i Jej doświadczenie życia. Bądź uwielbiony w tym wszystkim, co jest trudne i niezrozumiałe. I co Ty sam przemienić możesz.

   Usuń
 11. Kochane Dzielne Niewiasty! W naszym poszukiwaniu sensu życia, wolności, miłości, pokoju serca, prawdy, mądrości - podążajmy zawsze za Gwiazdą Betlejemską, która prowadzi nas pewnym szlakiem do Jezusa Chrystusa. ON JEST WSZYSTKIM !!!
  Bądżcie szczęśliwe. Błogosławionego Nowego Roku. Krysia Sobczyk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krysiu dziękujemy i pozdrawiamy ciepło;)
   JEZUS JEST WSZYSTKIM!

   Usuń
 12. Pokój serca i radość z czasu dla Jezusa niech prowadzi Was do zwycięstwa Miłości Jedynej . Wielu łask Bożych od Dzieciątka Jezus dla Ciebie, Twoich bliskich i Wszystkich Dzielnych Niewiast.
  Dalszego radosnego świętowania oraz Szczęśliwego Nowego Roku życzy Bernadetta Mędala.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla Ciebie Bernadetto również wszystkiego dobrego.

   Usuń
 13. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia życzę! By radość i miłość wzajemna w imię Tego ,który się narodził jak najdłużej gościła w naszych domach. By serca nasze przenikało Jego Światło na każdym etapie naszego wzrostu tak jak promienie słońca przez najgęstsze chmury na dzisiejszym bożonarodzeniowym niebie nad Bałtykiem :-)
  Ula

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ula za pamięć i życzenia. Dla Ciebie też najserdeczniejsze życzenia.
   PS: pozdrów od nas Bałtyk;)

   Usuń
  2. https://plus.google.com/photos/111614796721858759241/albums/6098358597523269041?authkey=CM6YgJSXheGp8wE

   Bałtyk odwzajemnia pozdrowienia :-)

   Usuń
  3. Ula! Dzięki za te zdjęcia. Morze przepiękne. Chce się tam być;)

   Usuń
 14. Niech Dzieciątko Jezus napełni Miłością i Pokojem Dzielne Niewiasty, ich rodziny, wszystkich prowadzących warsztaty i posługujących w tym dziele a także Ojców i Braci Redemptorystów a szczególnie O.Pawła. Jezu prowadź nas, Jezu króluj nam !
  An.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ein neues Jahr hat angefangen.Noch ungezählt sind die Tage,Stunden und Minuten, die mit Glauben und Hoffnung auf deine Liebe, unser Herr Jesu, gefüllt sein werden. Beschütze alle DN und ihre Lieben. Lasse sie alle mit den kleinen Taten und jedem Gebet die Welt besser werden.
  Nowy Rok jest zaczety.
  Niepoliczone sa jeszcze dni, godziny i minuty ktore moga byc pelne wiary i nadzieji o Twoja milosc nasz Panie Jezu. Prosze opiekuj sie nad wszystkimi DN i ich ulubionych. Pomoz im przy tych malych poslugach i modlitwach, zeby ten swiat byl coraz wspanialszym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Irenko, dziękuję Ci za Twoją obecność tutaj, za modlitwę i duchowe towarzyszenie Dzielnym Niewiastom.
   Irenko, napisałam Ci jakiś czas temu maila. Czy otrzymałaś? Odezwij się mailowo, proszę;)

   Usuń