środa, 30 stycznia 2013

Likopen skuteczny w walce z rakiem!

Testy i wyniki wielu badań naukowych wykazały, że likopen znacząco spowalnia tempo rozwoju komórek nowotworowych. Udowodniono, że spożywanie pomidorów (szczególnie gotowanych), zawierających spore ilości tego mocnego antyoksydantu, hamuje rozwój śmiertelnej choroby jaką jest nowotwór. Likopen bowiem skutecznie ogranicza komórki rakowe od pożywienia, blokując składniki odżywcze zawarte we krwi, które hamują dalszy postęp rozprzestrzeniania się nowotworu w organizmie ludzkim.

Likopen jest organicznym związkiem chemicznym, należącym do grupy węglowodorów nienasyconych. Posiada doskonałe właściwości chroniące organizm przed rożnego rodzaju schorzeniami nowotworowymi oraz układu krwionośnego. Będąc jednym z najsilniejszych antyoksydantów likopen hamuje proces degeneracji komórek, dzięki czemu dłużej możemy zachować zdrowie i młody wygląd. 

Występuje w organizmach roślinnych i zwierzęcych. Najwięcej likopenu zawierają czerwone warzywa i owoce, a szczególnie dużo znajduje się w pomidorach. Świetnie rozpuszcza się w tłuszczach, stąd zaleca się gotowanie pomidorów z niewielka ilością dobrej oliwy, aby wydobyć jak najwięcej tego cennego składnika. 

Doświadczenia laboratoryjne potwierdzają, że ugotowane pomidory na oliwie z oliwek, wydzielają duże ilości likopenu i jedzenie takiej potrawy sprawia, że komórki rakowe ulegną paraliżowi oraz przestaną się dalej rozwijać .

Ja zetknęłam się z likopenem w postaci napoju likopenowego (na zdjęciu początkowym). Jest to specyfik o najwyższej zawartości likopenu wśród wszystkich dostępnych na rynku środków, a przy tym jest wytwarzany wyłącznie na bazie składników naturalnych. Jego zaleta jest również dobry smak - dodawana owce: brzoskwinia, granat, winogrono, etc., powodują, ze smakuje super!

Więcej informacji ciekawych można znaleźć na stronie producenta napoju: lycolife.pl

 

Likopen można kupić w sklepach zielarskich i zdrową żywnością.

W Tarnowie polecam sprawdzony Sklep Zielarsko-Medyczny 'Mniszek' na u. N. M. Panny 9/1. www.mniszektarnow.pl Można napisać na adres mailowy 'Mniszka': mniszek.tarnow@gmail.com lub zadzwonić na nr 791 024 609 i poprosić o wysłanie. Można też uzyskać fachową pomoc dotyczącą produktu. 


_________________________________________________________


Inne propozycje z Kącika zdrowia Dzielnych Niewiast:
 Grypa- szczepić się czy nie szczepić? TUTAJ
Kwas kaprylowy, czyli jak skutecznie odgrzybić organizm TUTAJ
Olej arganowy - nieocenione źródło zdrowia, piękna, młodości... TUTAJ
Czystek - skuteczna ochrona twojej odporności przez 365 dni w roku TUTAJ
Betulina, czyli zdrowie z brzozy TUTAJ
Kiełki nasion - pokarm życia TUTAJ
Niezwykłe właściwości alg morskich TUTAJ
Likopen skuteczny w walce z rakiem! TUTAJ
Drożdże piwne - naturalny sposób na zdrowie i urodę TUTAJ
Łupina babki jajowatej TUTAJ
Olej lniany TUTAJ
Ostropest plamisty TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz