środa, 5 listopada 2014

Czy jest coś, za co warto oddać życie?

"Karolina" to film fabularny. Inspirująca opowieść o pragnieniach i wyborach młodych ludzi, o problemach i dylematach dorosłych, o skomplikowanych historiach rodzinnych i o odnajdywaniu drogi. Dwie przyjaciółki, osiemnastolatki Kaśka i Magda, kończą liceum filmowe. Pomiędzy zabawą i korzystaniem z życia muszą jeszcze znaleźć czas na przygotowanie do czekającego je egzaminu końcowego. Mają za zadanie przygotować etiudę filmową. Gdy nauczyciel podsuwa im temat, w pierwszej chwili buntują się. Chciały kręcić film o ważnych społecznie sprawach, o współczesnych problemach, chciały zmieniać świat, a tu trafia się im historia jakiejś wiejskiej dziewczyny sprzed 100 lat, która w bezsensowny sposób dała się zabić! Chcąc nie chcąc, wyruszają w drogę do Zabawy, gdzie żyła i zginęła ich bohaterka – Karolina Kózkówna (źródło: tutaj). Zwiastun filmu - TUTAJ. W kinach od 21 listopada.

Wpis ten dedykuję mojej 13-letniej chrześnicy Karolinie.
- Bogu dziękuję za dar jakim jesteś, otaczam i wspieram modlitwą, błogosławię.
I oczywiście zapraszam do kina;)
(fot. tutaj)
8 komentarzy:

 1. Zwiastun zachęcający. Wygląda na to, ze film będzie dobry i wiarygodny dla współczesnych młodych ludzi. Pozdrawiam chrześnicę Karolinkę;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o tym filmie, ale jakoś inaczej sobie go wyobrażałam. Ujęcie tematu ciekawe. Chętnie się wybiorę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieję, że godziny wyświetlania w kinach będą przyjazne i nie zostaną zepchnięte na dziewiątą rano lub dwudziestą trzecią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno nie. Wiadomo że to film dla młodzieży. Może być nawet wyświetlany przed południem, żeby młodzież np. ze szkół mogła pójść.

   Usuń
 4. Rewelacyjny film!

  OdpowiedzUsuń
 5. Św. Karolino,módl się za nami. Za wszystkimi młodymi dziewczętami,za młodymi ludźmi. By wybierali wartości,które są w życiu najważniejsze,by nie bali się iść po prąd.

  OdpowiedzUsuń
 6. Karolina jest błogosławioną a nie świętą;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bł. Karolino, módl się za nami.
   Dziękuję za sprostowanie;)

   Usuń